همزمان با ۱۲ بهمن ماه و ایام الله دهه فجر و نخستین سالگرد افتتاح پایگاه اطلاع رسانی دکتر محمود احمدی نژاد، جمعی از مدیران و فعالان رسانه ای سراسر کشور با دکتر محمود احمدی نژاد دیدار کردند. 

IMG_9776 copy

در این دیدار دکتر محمود احمدی نژاد سخنرانی خود را با طرح پرسش کلیدی «انقلاب چیست؟» آغاز کرد.

ایشان با اشاره به طرح این سوال مهم افزود: می خواهم در این جلسه پرسش هایی را مطرح کنم و قصد این را ندارم که جواب ها را بگویم، بلکه می خواهم با یکدیگر به جواب برسیم و با هم بحث کنیم. چون در این سال ها، نشست ها و سخنرانی های یک طرفه زیادی برگزار شده است.

وی در ادامه به مبدأ و منشأ انقلاب اسلامی پرداخته و تأکید کرد: مبدأ انقلاب، نه بهمن ۵۷ و خرداد ۴۲، نه نهضت ملی یا نهضت مشروطه، بلکه آغاز خلقت انسان است. اگر مشکلاتی در برخی از نهادهای ذیربط وجود دارد به خاطر دور شدن از آرمان های اصلی انقلاب اسلامی و گفتمان امام (ره) و مقام معظم رهبری است. انقلاب اسلامی حقیقت زنده ای است که هیچ وقت نابود نمی شود.

ایشان با تفکیک انقلاب اسلامی از «دستاوردهای انقلاب»، انقلاب را امری مستمر و مداوم و الهی برشمرده و تأکید کرد: جمهوری اسلامی نیز یکی از دستاوردهای انقلاب است.

دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی برای سلطه بر مردم تشکیل نشده است گفت: پیامبر (ص) نیز برای سلطه بر مردم نیامده بود. اینطور نیست که تنها ظلم مستکبران خارجی ایراد داشته باشد، بلکه اگر ما نیز ظلم کنیم ایراد دارد.

ایشان با اشاره به اینکه شاه حکومت را موروثی می دانسته و معتقد بود که از آن خودش می باشد افزود: شاه می گفت مردم چه بخواهند و چه نخواهند من حاکم هستم. اما امیرالمومنین علیه السلام چنین نکردند و به خواسته و میل مردم اعتنا کردند. ایشان فرمودند اگر مردم نخواهند و کمک نکنند تا به رشد و تعالی برسیم این حکومت از عطسه بز برای من کم ارزش تر است.

وی انسان ۹۴ را از انسان ۵۷ به مراتب کامل تر و رشد یافته تر دانسته و بیان کرد: شیاطین نیز به تناسب همین رشد انسان ها در دهه های مختلف، شعار و ساختار درست کرده اند. امروز شیطان پشت شعار آزادی، عدالت، حقوق بشر و صلح مخفی شده است.

دکتر احمدی نژاد در پایان با اشاره به اینکه نظام سرمایه‌داری درحقیقت «حکومت سرمایه‌داران» است، تاکید کرد: من معتقدم نظام ایالات متحده آمریکا مصداق اتمّ نظام شیطان است و در واقع طرف حساب عدالت‌خواهان و انقلابیون نیز همین آمریکاست.