به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ایام الله دهه فجر، دکتر محمود احمدی نژاد به همراه جمعی از مسئولین و مدیران دولتهای نهم و دهم ظهر چهارشنبه ۱۵ بهمن ماه در حرم امام راحل(ره) حاضر شده و ضمن زیارت مزار مطهر امام خمینی(ره) با آرمان‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تجدید بیعت کردند.

گفتنی است پس از آن دکتر محمود احمدی نژاد با میزبانی حجت الاسلام سید حسن خمینی به بازدید از پروژه ی بازسازی حرم مطهر پرداخت.

متن سخنان دکتر محمود احمدی نژاد در جمع خبرنگاران به شرح ذیل می باشد:

اللّهمَ عَجِّل لِوَلیِکَ الفَرَج وَ العافِیهِ وَ النَصر وَ اجعَلنا مِن خَیرِ انصارِه و اعوانِه والمستشهدین بین یدیه

دهه فجر انقلاب اسلامی را به ملت ایران، جامعه بشری، همه عدالتخواهان و آزادیخواهان تبریک عرض می کنم. امیدوارم همچون همیشه این فجر سرآغاز دوران جدید ایستادن در افقی بالاتر، نگاهی وسیع تر و حرکتی پرشتاب تر به سمت آرمان های بلند انقلاب اسلامی باشد. حرکتی که از اول خلقت حضرت آدم آغاز شد و هرروز که میگذرد شتاب بیشتری می گیرد و در عصر ما مردی آسمانی و الهی، امام راحل (ره) که صلوات و سلام خدا بر او باد به این حرکت، یک شتاب جدید، حیات جدید و ویژگی جدیدی بخشید.

درست است که در عصر خمینی زندگی می کنیم اما خمینی ادامه ی پیامبر(ص)، ادامه کربلا، ادامه ی حرکت تاریخی انسان ها به سمت موعود است. انقلاب اسلامی آمد تا همه ی آرزوها، همه اهداف، همه ی آمال فروخفته ی فطری انسان ها را بیدار کرده و آنها را به خودشان برگرداند و راه روشن ساختن فردا را در برابر بشریت قرار داد. گرچه شیطان و شیاطین با همه ی توان بسیج شده اند تا شعله ای که امام پرفروغ کرد را بی فروغ کرده یا خاموش کنند، اما هر روز که می گذرد یاد امام، راه امام، آرمان های امام، شفاف تر، روشن تر و پرشکوه تر از اعماق جان و دل و اندیشه تک تک انسانهای روی زمین شعله ور می شود .

امام آمد تا ملت ها متحد شوند، انسان ها به هم برسند، وحدت جهانی حول توحید شکل بگیرد. امام آمد تا همه ی قوای الهی انسان ها برای استقرار عدالت بسیج بشود، برای زدودن ظلم و زشتی و ناپاکی از صحنه ی زمین، امام آمد تا ملت ها و انسان ها دست به دست هم بدهند و جامعه ای الهی، آسمانی و سرشار از عشق و محبت را برپا کنند. می بینیم امروز حتی دشمنان امام هم برای اینکه بتوانند به حیات خودشان ادامه بدهند و طراحی های شیطانی خودشان را جلو ببرند، مجبورند از شعارهای امام و از همین اهداف و آرمان ها به عنوان پوشش و سپر استفاده کنند. خدا را شکر می کنیم که در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب، انقلابی که با یاد و نام امام گره خورده است. حرکت انقلابی ملت ایران و ملت ها بسیار پرشتاب تر و اگاهانه تر و عمیق تر است. خداراشکر می کنیم که مفهوم انسان، مفهوم عدالت، مفهوم حقیقت انسانی بسیار روشن تر از دهه ها و سده های گذشته در اندیشه و جان و عمل انسان ها خودش را نشان می دهد. ذهنیت متفکران، دانشمندان، دلسوزان و آنهایی که به دنبال پاکی و عدالت هستند همه معطوف به این ارزش هاست.

خدا را شکر می کنیم که ما را در عصر خمینی(ره) آفرید تا با نام خمینی(ره) ان شاء الله جامعه بشری به موعود، به حقیقت انسانی، به انسان کامل، به تجلی اتم و اکمل اسما الهی و به حقیقت عدالت یعنی امام عصر(عج) برسد و نائل بشود و با دست دادن به امام(ره)، راه نورانی استقرار توحید و عدالت پیش از گذشته هموار بشود.

سوال کردند چه حس و حالی دارید وقتی کنار مزار امام قرار می گیرید. حس و حال همین است، هرکس می آید اینجا به خودش برمی گردد، یاد آرمان ها می افتد، یاد ارزش ها می افتد، از اعماق دلش یک پیوند دوباره و یک میثاق دوباره با ارزش ها برقرار می کند و جهت حرکت زندگی خودش را تصحیح می کند. یک بازیابی است، یک ارزیابی است، یک تصمیم مجدد است، یک اراده ی مجدد است که ان شالله همه ی جهان را به نقطه ی موعود وصل خواهد کرد.

موفق باشید

[metaslider id=1902]