nadimi (12 of 17)-6

دهه فجر زمان بازنگری و مرور بر حقیقت انقلاب و مسیر طی شده در آن و یادآوری آرمان ها و اهداف بلندی که باید دنبال و محقق شود است.

تمامی وجود امام خمینی (ره) غمخوار، درخدمت، در کنار و برای مردم بود ، امام راحل برای خود هیچ حسابی باز نکرده بود محو خدا، مکتب اسلام ، پیامبر و اهل بیت(ع)، ارزش های الهی و عاشق فداکاری در راه آنها بود.

امام خمینی (ره) با حالت روحی و عواطف و احساسات و عشق و ایمان مردم زندگی کرد، امام همواره مردم را گرامی می داشت و اراده آنان را در اداره کشور و پیشبرد انقلاب محترم و تاثیر گذار می دانست از این رو همیشه به مردم برای ورود به صحنه های مختلف میدان می داد؛ در دوران امام راحل مردم تحقیر شده در مقابل حاکمیت فاسدان و خودخواهان احیا شدند و حقیقت، تاثیر گذاری، اقتدار و قدرت خود را شناخته و هویت خود را بازیافتند.

امام آمد تا به همه بشریت عزت داده و همه را نجات دهد، مرز نگاه امام مرز بشریت بود و او فارغ از همه تعصبات حتی تعصبات مذهبی دلسوز و عاشق همه مردم و ملت ها بود.

امام خمینی (ره ) برای دفاع از حقوق مردم هیچ مرزی قائل نبود و فرمود در هر کجای عالم اگر ظلمی باشد مبارزه هست و تا مبارزه باشد ما هستیم.

امام از همه ملت ها، نیازمندان و محرومان جهان با همه وجود دفاع می کرد. در ذهن امام، مردم دارای طبقه بندی نبوده و هیچ کس از امتیازی بالاتر برخوردار نبود، بلکه امام به دنبال پیاده کردن مشی پیامبر و خدمت به مردم بود.

یاد امام همواره گرامی و زنده است و امروز اندیشه امام خمینی(ره) زنده تر از گذشته در زندگی بشر طلوع می کند.

امیدواریم که آرمان بلندی که امام راحل عظیم الشان برای بشریت داشت که همان رساندن جامعه بشری به نقطه حاکمیت جهانی عدالت و اتصال دلها و اندیشه های مردم با تنها حقیقت جاری در هستی یعنی امام عصر(عج) و رسیدن به حکومت جهانی بود به فضل الهی محقق شود.

امروز اندیشه امام خمینی(ره) که اندیشه ای مهدوی، حسینی و جهانی بود به سرعت همه دلها و جان های ملت ها را تسخیر کرده و عشق و شوق و اراده ملت ها به سمت و سوی امام و نشانه ای که او از خود برجا گذاشت، روانه می شود.

 

۱۱بهمن۱۳۹۱ / حرم مطهر امام خمینی (ره)