1-139

مهمترین مسوولیت ما ساختن ایران است. ساختن ایران مسوولیتی فراتر از مرزهای جغرافیایی ایران است. جایگاه و نقش، اثرگذاری و الهام‌بخشی ایران ابعاد جهانی دارد. وقتی نام ایران را می‌بریم کسی در ذهنش یک نژاد و طایفه خاص تداعی نمی‌کند، بلکه نام ایران تداعی کننده شجاعت، ایستادگی، یگانه‌پرستی، دفاع از مظلوم، خودباوری و عزت است. نام ایران یک فرهنگ و راه و اندیشه است.

برای انجام ماموریت ما نیاز به همدلی داریم، همه اعضای یک خانواده هستیم و باید دست به دست هم دهیم و به دور از تفرقه و جدایی فعالیت کنیم. نکته دیگر کار و تلاش است و ما باید به صورت شبانه‌روزی تلاش کنیم تا به این هدف برسیم. لازمه انجام این ماموریت همچنین داشتن آرمان است. ما باید از نظر عزت و استقلال اول شویم و به سمت حاکمیت یکپارچه جهانی برویم تا همه زشتی‌ها از بین برود و همه خوبی‌ها بیاید، باید بدانیم که در این زمینه کار کردن یک امر مقدس است.

لازمه انجام این ماموریت این است که ما باید امید داشته باشیم چراکه حرکت و تلاش و همدلی بدون امید بدون نتیجه خواهد بود، اصلا فرهنگ ولایت یعنی فرهنگ امید؛ یاس معنا ندارد. ما همچنین نیازمند ایمان هم هستیم. فتح قله‌های بزرگ بدون ایمان امکان‌پذیر نیست. همچنین نیازمند عدالت هستیم باید ایران را بر پایه معیارهای ایرانی و اسلامی بسازیم، نمی‌توان با معیارهای غربی ایران را ساخت. هویت و اصالت و فرهنگ ما باید در این ماموریت حفظ شود. علت ماندگاری تمدن ایران در این چند هزار سال فرهنگ ماست. می‌بینید کسانی که فرهنگ، ‌اخلاق و اعتقادات را کنار گذاشتند امروز در دنیا به چه وضعی گرفتار شده‌اند. حال این بی توجهی‌ها از بین رفتن خانواده و اخلاق در این کشورها بوده است، حاصل این بی‌توجهی سر کار آمدن یک رییس‌جمهور جنگ‌طلب و اشغال دو کشور و کشتن یک میلیون بی‌گناه است. حاصل این بی‌توجهی‌ها ترور یک دانشمند بی‌گناه و پرورش صهیونیست‌ها است.

هدف نهایی ملت ما رسیدن به جامعه جهانی و حکومت جهانی است، ملت ما ۱۴۰۰ سال دویده و سختی‌ها را تحمل کرده است تا به چنین هدفی برسد ما می‌خواهیم اخلاق حفظ شود، ما می‌خواهیم احترام به بزرگترها حفظ شود، می‌خواهیم انسان عزیز باشد و همه شکوفا شوند نه این‌که عده‌ای سرمایه‌دار شوند و بقیه کارگر آن‌ها بمانند. ما می‌خواهیم همه عادلانه زندگی کنند و باید بر پایه الگوی ایرانی و اسلامی تلاش کنیم.

سفر استانی به مرکزی/ ۱۷ آذر ۸۹