دکتر محمود احمدی نژاد در اجتماع با شکوه هزاران تن از مردم شهر شال از توابع استان قزوین که به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب و در مصلای این شهر برگزار شد، طی سخنانی ضمن تبیین علل وقوع و آرمان های انقلاب اسلامی ؛ یاد امام (ره) ، شهیدان ، جانبازان و آزادگان را گرامی داشته و فرارسیدن سی و هشتمین بهار انقلاب اسلامی را به رهبر معظم انقلاب ، ملت ایران و همه ملتهای آزاده جهان تبریک گفتند.

متن کامل سخنان ایشان به شرح ذیل می باشد:

IMG_0608 copy

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و جعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

خدای بزرگ را سپاسگذارم و از صمیم دل خوشحال که این توفیق را عنایت کرد در بهترین شب سال شب پیروزی عظیم ملت ایران و آغاز پیروزی های پی در پی انسان های مومن در مقابل شیطان و شیطانیان این توفیق را عنایت کرد تا خدمت مردم عزیز، مومن، شجاع، عالم پرور، انقلابی و مقاوم شال برسم.

جا دارد اینجا یاد امام (ره)، شهیدان، جانبازان، آزادگان، بزرگان و علما بویژه مرحوم آیت الله موسوی شالی و اخوان و خاندان ایشان را گرامی بداریم.

منطقه انقلابی، شب پیروزی انقلاب و این اجتماع عظیم معلوم است که باید از انقلاب سخن گفت. من ابتدا دهه فجر و ۲۲ بهمن را خدمت شما عزیزان، رهبری عزیز و ملت ایران و سایر ملت ها تبریک می گویم.

شما مسائل انقلاب را به خوبی می دانید. سی و هشت سال پای آن ایستادید و از دستاوردها، آرمان ها و ارزش های انقلاب صیانت کردید. وقتی به تمثال مبارک شهیدان نگاه می کنیم متوجه عمق ایمان و باور شما به آرمان های الهی و ارزش های انقلاب می شویم. نمیخواهم صحبت طولانی شود، من امروز برای عرض ارادت به شما اینجا آمده ام.

آمده ام که بگویم من احمدی نژاد کوچک همه مردم شال و نوکر همه انقلابی ها هستم. همه ما با هم در خدمت انقلاب و آرمان های آن هستیم. مختصر مروری می کنیم بر چیزهایی که گذشت و راهی که باید ادامه بدهیم.

اما حقیقت انقلاب چیست؟ برخی می خواهند بگویند انقلاب ملت ایران یک حرکت سیاسی برای جابجایی در حاکمان بود. مردم از یک دسته حاکمان ناراضی بودند و آنها را نپسندیده؛ ظالم، اجحاف گر و غیر مردمی می دانستند و انقلاب کردند و آنها را کنار بردند تا یک عده دیگری را بیاورند.
بعضی ها فکر می کنند انقلاب ملت ایران برای این بود که آنها خسته شده بودند و به دنبال تنوع بودند یا اینکه خوشی زیر دلشان زده بود می خواستند خوشی های جدیدی بدست بیاورند.

از این تبلیغات زیاد است. حتی نزدیک تر از اینها برخی می گویند ملت ایران تحت فشار فقر بود، ناراحت بود بخاطر اینکه بساط فقر را به هم بزند و قیام کرد تا رفاه و برخورداری برای مردم به ارمغان بیاورد. این حرفها ممکن است تا حدودی درست باشد اما همه اینها بخشی از نتایج و آثار انقلاب است. انقلاب فقط یک تغییر سیاسی و اجتماعی و یا یک جابجایی در قدرت برای پاسخگویی به تمایلات فردی، گروهی و یا حزبی نبود. انقلاب ملت ایران در حقیقت یک تحول بزرگ در روح، اندیشه، مطالبات و خواسته های ملت ایران و یک انقلاب در باورهای ملت ایران بود. وقتی می خواهند یک انسان را تعریف کنند بهترین تعریف آن دست که بگویند ببین چه می خواهد و دنبال چه چیزی است. به دنبال هر چه هست همان است.

خداوند متعال می فرماید اگر درون انسانها متحول شود خداوند وضعیت سیاسی و اجتماعی آنها را تغییر خواهد داد.” إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَومٍ حَتّىٰ یُغَیِّروا ما بِأَنفُسِهِم”. اگر تحولی درون انسان ها اتفاق افتاد، وضعیت سیاسی و اجتماعی آنها تغییر خواهد کرد، به تعبیر دیگر اگر دایره خواست ها، آرمان ها و مطالبات مردم تغییر کند، وضعیت سیاسی اجتماعی هم تغییر خواهد کرد.

اتفاقی که در ایران افتاد تغییر و تحول عظیم در روحیات مردم، آرمان ها و دایره خواست های آنها بود. مردمی که تحت فشار شیاطین، طاغوت وابسته و تبلیغات استکباری افق نگاهشان محدود شده بود، دایره خواست ها، آرزوها، آرمان هایشان محدود و کوچک شده بود با عنایت امام (ره) و رهبری وی از این قفس آزاد شدند و یکباره ملت ایران یک افق بلند مدتی را در خودش دید.

استقرار عدالت، استقرار توحید، نجات بشریت، اصلاح نظام بین الملل، استقرار صلح، برادری و ایمان در سراسر جهان آرمان های خیلی بزرگی است. به محض اینکه ملت ایران افق نگاه خود را به آرمان های الهی انبیا دوخت بلافاصله انقلاب شعله کشید و در ایران پیروز شد. انقلاب در حقیقت یک تحول بزرگ انسانی ست. اگر تحول انسانی نبود جوان ها برای دفاع از آن روی مین نمی رفتند. مسابقه شهادت نمی دادند. یک ملت بزرگ سی و هفت سال مقاومت نمی کرد. ایستادگی نمی کرد. آن چیزی که به انسان ها مقاومت، اراده، انگیزه و ایستادگی می دهد اهداف بزرگ آرمانی الهی ست. اگر در یک کلمه خلاصه کنیم انقلاب ما ادامه حرکت پیامبر اکرم (ص) بود.

پیامبر اسلام (ص) تحول درونی ایجاد کرد و انسان ها را به فطرت الهی خود برگرداند. تذکر داد که ای انسان تو خیلی بزرگی و می توانی تجلی همه اسما الهی در عالم بشوی. می توانی علمت علم خدا، حکمتت حکمت خدا و خلاقیتت خلاقیت خدا باشد. پیامبران آمدند تا انسانها را بیدار کنند. انسانها که بیدار بشوند حرکت می کنند. دیگر هیچ شیطانی و هیچ قدرتی نمی تواند جلوی یک انسان بیدار شده و به فطرت خود برگشته را بگیرد.

امام (ره) آمد ما را به فطرت خودمان برگرداند. پس یک انفجار اتفاق افتاد. انفجاری درون انسان ها یک انگیزه و اراده بزرگ در تک تک ملت ایران شکل گرفت و حرکت کرد. طاغوت و طاغوتیان عالم کوچکتر از آن هستند که بتوانند در مقابل اراده انسان های مومن و بیدار بایستند. شیاطین سی و هشت سال علیه انقلاب اسلامی اقدام کردند چون می دانستند انقلاب اسلامی ملت ایران نقطه کانونی فرماندهی شیطان را هدف قرار داده است.

شیطان از ابتدای خلقت انسان تلاش کرد تا انسان ها خود را گم و حقیقت خود را فراموش کنند. ما که هستیم چه هستیم؟ چرا خداوند ما را خلق کرد؟ ماموریت ما چیست؟ به کجا باید برویم؟ شیطان می خواهد ما را مشغول کند. به همین خاطر فقر، تبعیض، فساد، دودستگی و تفرقه را حاکم می کند. امروز بلندگوهای تبلیغاتی عالم بخاطر برخی مشکلاتی که خودشان هم در بوجود آمدنش دخیل هستند، می خواهند بگویند انقلاب چیزی نبود. چه انقلابی؟ چه چیزی؟

دو سه مورد از دستاوردهای انقلاب را اینجا می گویم تا ثبت شود که بنده یادآوری کردم.

مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی، استقلال بود

استقلال امر ساده ای نیست. ما یادمان نرفته که در کجاها می نشستند و برای ملت ایران تصمیم می گرفتند. چه بسا همین امروز هم می نشینند و برای ملت ها تصمیم می گیرند. همه چیزمان دست آنها بود. ثروت ملت ما، شخصیت ملت ما، اراده ملت ما. تصمیم می گرفتند چه کسی کجا برود. سیاست خارجی ما چه باشد سیاست داخلی مان چگونه شود. اصلا ما به چه چیزی احتیاج داریم. چه بخوریم چه بپوشیم.

آنها باید تعیین می کردند چه کسی رئیس باشد چه کسی نباشد. یادمان نرفته در دوران پهلوی و قاجار برای رسیدن به مناصب حکومتی مسابقه وابستگی بود. ملت و منافع ملت را می فروختند. صدها میلیارد به جیب ملت های فاسد می ریختند تا صندلی گیرشان بیاید یا مبلغی به جیب بزنند.
شما از مسائل کشور خبر دارید می خواهم بگویم که به گوش مستکبرین برسد.

اگر کسانی خیال کردند می توانند پس از ۳۸ سال استقلال ملت ایران را مخدوش کنند و بجای ملت ما تصمیم بگیرند و یا اراده خودشان را به مردم ایران تحمیل کنند کور خوانده اند. این ملت از استقلال خود صیانت خواهد کرد.

ما آزادی خود را بدست آوردیم. شخصیت ملت به او برگشت. امروز هشتاد میلیون ایرانی احساس شخصیت، عزت، حاکمیت و مالکیت می کند. در گذشته کشور به دست یک عده خاص بود. اما امروز برای ملت است. تعیین سرنوشت از آن ملت است. یک سری می خواهند در تبلیغات خود سر و ته قضیه را قیچی کنند اما اشتباه می کنند. ملت ایران با ملت سال ۵۵ و ۵۶ فرق دارد. امروز این ملت زنده است. بیدار است. همه مسائل عالم را زیر نظر دارد و اگر بنا به ملاحظاتی در برخی مقاطع حرفش را بیان می کند، بخاطر مصلحت انقلاب است.

امروز دشمنان با خود فکر می کنند خوب ما طومار ملت ایران را در هم پیچیدیم و تمام شد. عجب خیالات باطلی! امروز حرکت ملت ایران الگویی برای ملت های عالم است. امواج انقلاب ملت ایران دنیا را می گیرد. کاش فرصتی بود تا من خاطرات خود را از ملاقات با ملت های دنیا می گفتم. امروز موجی که سال ۵۷ از ایران جوشید همه دنیا را در برگرفته و جهان در حال تحول و بازگشت به خویشتن است. اگر می خواهید ببینید انقلاب اسلامی چقدر جلو رفته به شیاطین نگاه کنید. از عصبانیت و ادعاها و فریب کاری های آنان می توانید بفهمید چقدر جلو رفتیم.

انقلاب از مرز مذهب هم گذشته است

امروز انقلاب، انقلاب جهانی است نه مرز جغرافیایی، نه نژاد و نه زبان دارد. حتی از مرز مذهب نیز گذشته است. بسیاری از کسانی که در دنیا به ظاهر مسیحی، بودایی و زردشتی اند امروز هم آوا و همراه آرمان های ملت ایران اند. به دنبال توحید و عدالت اند. به دنبال عزت انسان ها و نجات بشریت هستند. حال اگر یک پله پایین تر برویم دستاوردهای مادی و عینی ملت ایران مگر قابل مقایسه با پیش از انقلاب است؟

قبل از انقلاب ۶ میلیون بشکه با ۳۶ میلیون جمعیت تولید می شد. ۸۰ درصد ایران ویرانه بود. نیازهای اولیه مردم آب، گاز و برق در اختیار نبود. پس از انقلاب تاکنون نفت به قیمت ۲ تا ۲٫۵ میلیون بشکه نفت فروخته می شود. کمتر از ۴ میلیون تولید می شود. قبل از انقلاب ۵ میلیون و نیم تولید و صادر می شد، بعد ۲٫۵ میلیون بعد هم کمتر شد. آیا وضع امروز مثل ۳۸ سال پیش است؟ چقدر راه ها، اتوبان ها، مدارس و دانشگاه ها ساخته شد. زمانی که انقلاب پیروز شد یک کارخانه فولاد داشتیم دو میلیون تن در سال تولید می کرد. زمانی که ما دولت را تحویل دادیم ۲۵ میلیون تن شد. چند کارخانه سیمان داشتیم که دو تا سه میلیون سیمان در سال تولید می کرد. بسیار محدود بود. در پایان دولت دهم به ۸۶ میلیون تن رسید. در علم و فناوری و دانش های گوناگون و صنایع مختلف، جهش اتفاق افتاد. طبق آخرین آمارها ملت ایران در شاخص های گوناگون صنعتی، اقتصادی، انسانی، بهداشت و … رتبه زیر ۲۰ دنیا را به خود اختصاص داده است.

البته این بدین معنا نیست که ما مشکلی نداریم. شما نظر مرا می دانید. می خواهم آنهایی را که به دنبال زدن اصل انقلاب هستند مخاطب قرار دهم. این ها آمارهای جهانی است و توسط همان دشمنانی منتشر می شود که مدام تبلیغ می کنند. ایران عقب افتاده شد. بدبخت شد. چه شد چه شد. این دستاوردها قابل احصا نیست.

اما امروز چه خبر است. عزیزان من امروز شیطان و نظام شیطانی حاکم بر عالم یعنی مستکبرین به دنبال سیاه نمایی هستند. می خواهند بگویند وضع خیلی خراب است و ملت ایران عقب افتاده شدند و هیچ چیز ندارند. رسانه های داخلی و خارجی بطور هماهنگ یک خبر امید بخش ندارند تا ملت ایران را از ادامه راه انقلاب مایوس کنند. این طراحی شیطان بزرگ است. می خواهند به ملت های دنیا بگویند تمام شد. ایرانی هایی که تکیه گاه شما بودند و بدان ها امید بسته بودید مایوس شدند. می خواهند همه مومنان و آزادی خواهان جهان را مایوس کنند. بله در مسیر انقلاب دست انداز هم پیدا می شود. مشکلات و موانع هم هست. که البته اینها از ناحیه شیطان بزرگ و محصول عملکرد بخشی از انسانها است. ولی هیچ کدام مانع ادامه انقلاب نیست. چرا باید انقلاب متوقف شود؟ چرا باید عقب گرد کند؟ کجای انقلاب اشکال دارد؟ بله ممکن است عملکرد افراد اشکال داشته باشد.

پیامبر اکرم (ص) کامل ترین مکتب را به بشریت عرضه کرد. حرکت عظیم بیداری و هدایت انسان ها را کلید زد. اما بعد از پیامبر اکرم (ص) هزاران اتفاق افتاد. باید بگوییم اتفاق ها بد است یا بعثت پیامبر (ص)؟ پاسخ معلوم است.

۱۴۰۰ سال گذشته است اما امروز ملت ایران، پیام و مکتب پیامبر (ص) را بسیار بیشتر از ملت های صدر اسلام درک کرده و پای آن ایستاده است. عده ای به عنوان دنباله رو هزار غلط می کنند آیا به حساب مکتب و پیغمبر است؟ معلوم است که نیست. ملت ایران هم این را خوب می فهمند. این ها را می گویم که برخی خوب بفهمند چون من زیر پاهای مردم ایران هستم و این را خوب می دانم. سال سی و هشتم انقلاب، ملت ایران انقلابی تر، آگاه تر، شجاع تر و مصمم تر از سال ۵۷ هستند.

انقلاب برای مردم است. مالک انقلاب مردم هستند نه هیچ کس دیگر. امام (ره) با همه عظمتش می گوید مخلص شماست. می فرماید من خادم ملتم و مردم ولی نعمت ما هستند. ایشان می گویند مردم صاحب انقلابند، هرچه داریم از ملت است. رهبری عزبز هم فرمودند من نوکر مردمم همه چیز مال مردم است. انقلاب و کشور برای مردم است.

ملت ایران مایوس نمی شود

با چهارتا مشکل آفرینی و سر و صدا و تحقیر و تبلیغات دروغین می خواهند ملت را مایوس کنند. این هم از اشتباهات شیطان است. امروز هر اتفاقی در عالم می افتد که به سمت توحید و عدالت است. پایه گذارش ملت ایران هستند. انرژی و اراده ملت ایران به ملت های جهان اراده و امید می بخشد.

در سفری که ما به یک کشور آفریقایی داشتیم، متوجه شدیم هیچ کجای این کشور برق ندارد و تنها قسمتی از پایتخت که محل میزبانی از میهمانان خارجی و سران حکومت بود برق داشت. قرار بود جمهوری اسلامی در آنجا نیروگاه بسازد. البته هزینه اش را بصورت قسطی پرداخت می کردند. چون ایران جزو بهترین توربین سازهاست. اوایل انقلاب در کشور ما فقط ظرفیت ۷ هزار مگاوات تولید برق بود اما هنگام تحویل دولت دهم این رقم به ۷۰ هزار مگاوات رسید. برای دیدن محل احداث توربین راهی آنجا شدیم. در راه، جاده ها و دهکده هایی بودند که برق نداشتند.  هر کجا پیاده می شدیم بلافاصله می گفتند فلانی از ایران آمده با شور و شعف می گفتند ما با شما هستیم. نمی دانم بینشان چه چیزی بود، بسیاری شان نمی توانستند لباس بر تن کنند کفش که دیگر هیچ. من گفتم شما چطور مطلع شدید از باتری ماشین استفاده کردید؟

در سفری دیگر در آمریکای لاتین، وارد کشوری شدیم که رییس جمهورش طرفدار جمهوری اسلامی بود اما مردم یکی از شهرها از مخالفین رئیس جمهور بودند. وقتی رسیدیم دو سه ایرانی ما را پیدا کرده بودند تا بگویند اینجا هفت شبکه صهیونیستی فعال است. خیلی علیه ایران تبلیغ می کنند. مراقب باشید. طی دوساعتی که ما در آن شهر بودیم حجم گسترده ای از ابراز علاقه ها و محبت ها نثار ما شد. در همان شهری که صهیونیست ها ۷ شبکه تبلیغاتی داشتند.

در شرق آسیا میان بودایی ها و علمای بودایی جمع شدیم چند صد نفر صحبت کردند. نوبت به صحبت من که رسید از انقلاب از عدالت از ملت ایران گفتم. دیدم دارند گریه می کنند. یک روحانی بودایی ۹۰ ساله روی برانکارد آمده بود و گریه می کرد. من فکر کردم حالش بد شده گفتم رسیدگی کنند ببینند مشکل چیست؟ گفتند فلانی می گوید من ۹۰ سال است که به دنبال همین چیزها هستم.

انقلاب ملت ایران برای جغرافیا و یک گروه و قبیله نیست. مگر بعثت پیامبر گرامی اسلام برای یک قوم و یک گروه است یا برای کل بشریت؟ انقلاب اسلامی هم برای همه بشریت است و جلو می رود.

شیطانیان توطئه می کنند تا مانعی جلوی ملت ایران درست کنند. من می خواهم از طرف شما به آنها بگویم اگر همه قدرتتان را بسیج کنید و بزرگترین موانع تاریخ را برای ملت ایران ایجاد کنید به فضل الهی این ملت همان موانع را بر سر خودتان خراب خواهد کرد. یک جوری تبلیغ می کنند که دیگر انقلاب تمام شد. نه تمام نشده؛ تازه اول عشق است. یا علی گفتیم و عشق آغاز شد. انسانی که الهی شد آزاده شد مگر تمامی دارد؟ تسلیم دارد؟ موانع را زیاد می کنید خیال می کنید ملت می شکند؟ ممکن است برخی که دنبال چیزی غیر از انقلابند بشکنند. اما من می خواهم بگویم شما هر چقدر فشار بیاورید مطمئن باشید این ملت هرگز در برابر فشارهای شما در هم نخواهد شکست.

یک شرکت بزرگ در آمریکا وجود دارد به نام بوش که سازنده قطعات است. در یک جلسه با خبرنگاران آمریکایی، میکروفون های جلوی من از همین شرکت بود. میکروفون ها مدام قطع می شد و درست می کردند اما باز هم قطع می شد. من گفتم بوش است دیگر! یکباره همه کف زدند!
در آمریکا آن آقای قبلی همان اهدافی را دنبال می کرد که امروز آقای بعدی دنبال می کند. آقای قبلی می خواست با لشگرکشی، تصرف، کشتار آن کارها را بکند و به قول خودش اول افغانستان بعد عراق بعد هم ایران اما چنان سیلی خورد که راه خانه خودش را هم گم کرد. بعد از آن گفتند تغییر سیاست بدهیم. یک آقایی را هم آوردند که شعارش تغییر بود. طوری هم این شعار را قالب کرد که بسیاری از سیاستمداران دنیا را فریب داد. آنها هم فکر کردند می خواهند حقوق ملت ها را به رسمیت بشناسند و رویه شان را عوض کنند به دیگران احترام بگذارند. من آن موقع یک نامه به او دادم و گفتم اگر منظورت از تغییر این چیزهاست خوب است اما اگر می خواهی همان کارهای قبلی را با شعار جدید انجام بدهی نتیجه همان است.

بوش میخواست منطقه ما را تکه تکه کند و منافع ملت ها، انرژی و منابع آنها را نابود کند. همه را به جان هم بندازد. توان ملل منطقه علیه آمریکا و اسراییل را با حمله نظامی مستهلک کند. این آقا آمد با فتنه گری و دروغ همان کارها را دنبال کرد. گروه هایی به ظاهر مسلمان درست کرد و به جان مسلمانان انداخت. رئیس جمهور پاکستان به من می گفت اینها دو میلیون طلبه گرفتند و دارند مغزها را به هم می ریزند. با پول چه کسی؟ با دستور چه کسی؟ برای چه؟ مشخص است.

در کنفرانس اسلامی سال ۹۱ که اوضاع سوریه تازه شروع شده بود کشورهای اسلامی بسیج شده بودند تا سوریه را از این سازمان اخراج کنند. صحنه را طوری چیده بودند که اگر ایران خواست از سوریه حمایت کند هیچ جوره نتواند. هشت نفر قبل از من سخنرانی های آتشینی علیه سوریه کردند. که سوریه باید نابود شود. دو تا هم بعد از من گذاشته بودند تا اگر لازم شد صحبت های من را خنثی کنند.

سخنرانی من که شروع شد گفتم حواستان هست دارید چه می کنید؟ نقشه دشمن را می دانید؟ تک تکشان را مخاطب قرار دادم که آقای فلانی برای شما نقشه دارند. آقای فلانی کشور شما را هم می خواهند تکه تکه کنند. چطور در آتش جنگ می دمید؟ گروه های تروریستی را چه کسی علم کرده است؟ خیال کردید پول بدهید، نفت بدهید، اسلحه بدهید، نوبت به خود شما نمی رسد؟ مردم هستند که تصمیم می گیرند. یک گروه نمی تواند اراده اش را به یک ملت تحمیل کند. اگر هم دعوا درست شود باید یک گروه حکمیت تعیین کنیم و در خودمان حل کنیم. بد است در یک کشور اسلامی دعوا شود بعد پناه ببرند به همان کسی که دعوا را درست کرده است. خوب معلوم است چگونه درست می کند. آمده که همه را به هم بزند. پایان جلسه آمدند گفتند ما حرف هایت را قبول داریم. گفتم خوب عمل کنید. دشمن شیطان است. آمده است برای زدن انقلاب ما و ملت ها.

استکبار جهانی از موضع غرور صحبت می کند. خودشان را آماده کردند تا با فروریختن انقلاب اسلامی و ملت های منطقه جشن بگیرند. من از طرف شما می گویم که ای شیطان بزرگ باز هم اشتباه کردید. درست است که منطقه مشکل دارد اما خیال کردید آتشی که روشن کرده اید دوام دارد؟ بدانید به فضل الهی با بیداری ملت های منطقه، تمام فتنه گری ها به خودتان باز خواهد گشت.

همه تان با هم روی میز بنشینید کاری نمی توانید بکنید

شیطان ابتدا تفرقه می اندارد و بعد غلبه می کند. آن آقای قبلی در اواخر حکومتش به عراق آمده بود و فرماندهان نظامی را جمع کرده بود که به ایران حمله کند اما آنها نپذیرفتند. قدم قدم از موضع خود پایین آمد. گفت دو تا بمب در تهران بیندازیم. گفتند نمی شود. یکی بزنیم ساکت نمی نشینند. دنبالمان می آیند. همین طور عقب نشینی کرد تا آخرش رسید به اینکه چهار تا هواپیما را بلند کنید و در اهواز و خوزستان بچرخانید تا حداقل دیوارهای صوتی شکسته شود. گفتند این هم نمی شود. بعد از این ماجرا در سفری که به اندونزی داشت دچار حالت های روانی شد که فردا روزنامه ها نوشتند حالت عادی نداشت. من می دانستم از کجا ناراحت است! می دانستم به ملاجش خورده!

الان هم می گویند روی میز است. چه چیزی روی میز است؟ اصلا همه تان با هم روی میز بنشینید کاری نمی توانید بکنید. اینها اگر می توانستند ضربه ای به ملت ایران بزنند با هیچ کس تعارف نداشتند. دلشان هم به حال کسی نسوخته است. صهیونیست ها اگر بتوانند فلسطین را سرکوب کنند نمی توانند؟ اینها از انسان بودن ساقط شده اند. خود شیطان اند.

در سازمان ملل هم گفتم که چه کسی جرات حمله به ملت ایران را دارد؟ دستش را بلند کند تا ملت ایران آن دست را قطع کند. در این نبرد ناجوانمردانه ای که شما علیه ملت ایران آغاز کرده اید بدانید دست آخر کسی که شکست خواهد خورد شما هستید و پیروز قطعی ملت ایران است. به عنوان نکته آخر، دنیا بداند به فضل الهی ملت بزرگ ایران این سرزمین را با همت، وحدت، اندیشه، کار و تلاش خستگی ناپذیر خواهد ساخت و به پیشرفته ترین کشور دنیا مبدل خواهد کرد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته