دکتر محمود احمدی نژاد اردیبهشت ماه ۱۳۸۸ در پیامی به همایش رئیس علی دلواری رهبر مبارزه با استعمار و انگلیس، از مبارزات آن دلاور حق طلب و خداجوی عرصه دفاع از دین و میهن تجلیل کرد. احمدی نژاد دات آی آر به مناسبت سالروز شهادت رئیس علی دلواری این پیام را بازنشر می کند.

۲۰۱۵-۰۹-۰۴-۱۳.۱۱

متن پیام ایشان به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

سلام علیکم جمیعاً و رحمه الله و برکاته

سلام خدا بر دلوار و دلواری ها، دشتی ها و دشتستانی ها، و بر قهرمانان تنگستان عزیز!

سلام بر همه مردم سرافراز استان دلاور پرور بوشهر که ایمان، صداقت، نجابت، شجاعت، غیرت، پایمردی و جوانمردی از امتیازات برجسته آنان در همه اعصار چه در عصر مبارزه با استعمارگران و چه در دوران دفاع مقدس و پس از آن بوده است. خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزارم که تاریخ کهن و پر رمز و راز ایران عزیز مملو از رادمردی ها، رشادت ها و مجاهدت های بزرگ مردانی است که تنها با اتکا به ذات احدیت، نگاهبانان مرزهای پرخاطره این سرزمین بوده اند، سرزمینی که پایه گذار تمدن و فرهنگ بوده است و دینداری، عدالت خواهی و صبر و مقاومت را به عنوان راز سعادت دنیوی و اخروی بشر به جهانیان معرفی کرده است.

بدون شک رئیس علی دلواری و همرزمان فداکارش از جمله مجاهدان و مبارزانی بوده اند که شیپور مقاومت اسلامی را در خطه جنوب و در مناطق بوشهر تنگستان، و دشتی به صدا درآوردند. آنان در مقاومتی جانانه و با تقدیم شهدای والا مقام، نیروهای متجاوز انگلیسی را چنان زمین گیر کردند که درس فراموش ناشدنی آن، در صفحه تاریخ مبارزه با استعمار و استعمارگران جلوه ای ویژه دارد.

ملت عزیز ایران!

ما و شما و همه نسل های آینده ایران اسلامی، وامدار مجاهدان نامداری چون رئیس علی دلواری که با الهام از اندیشه و فتاوای روحانیت روشن ضمیر و بیدار دل از کیان ایران قهرمان به خوبی دفاع کردند، هستیم.

رئیس علی قهرمان، اوراق زرینی را به دفتر حجیم مبارزات ضد استعماری ایران سرافراز افزود.

اکنون که به همت هموطنان عزیز در مجاورت خلیج فارس و در دیار قهرمان پرور بوشهر، همایش ملی«رئیس علی دلواری» برگزار می گردد، ضمن تجلیل از مبارزات آن دلاور مردان حق طلب و خداجوی عرصه دفاع از دین و میهن و گرامیداشت علمای گرانقدر همچون سید عبدالله مجتهد بلادی بوشهری، سید مرتضی مجتهد اهرمی و شیخ محمد حسین برازجانی که پشتوانه قدرتمندی در حمایت از قیام تنگستانی ها به حساب می آمده اند، یادآوری می کنم امروز نیز دشتی ها، دشتستانی ها و تنگستانی ها هوشیار و سرافراز ایستاده اند و از مرزهای جغرافیایی و فرهنگی ایران عزیز حافظت و مراقبت می کنند.

در پایان از بانیان و مجریان این همایش ارزشمند و همه حضار گرانقدر که نکو دارنده یاد این حماسه آفرینان بزرگ هستند و کسانی که مقالات تحقیقی و علمی به این همایش ارائه کرده اند، قدردانی نموده و عزت و سربلندی همگی را از خداوند متعال آرزو می کنم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمود احمدی نژاد

اردیبهشت ۱۳۸۸

۲۰۱۵-۰۹-۰۴-۱۳۲۰۱۵-۰۹-۰۴-۱۳.۱۱3