PU9X9501

من فکر می‌کنم عرصۀ خبرنگاری از عرصه‌هایی است که آدم می‌تواند آزادگی‌اش را حفظ کند. اگر آزادگی حفظ شود تمام این شبکه‌های صهیونیستی حاکم بر رسانه عالم درهم خواهد شکست.

آزادگی یعنی آدم خودش را به چیزهای کوچک نفروشد و عظمت انسانی خودش را با امور کوچک نسنجد.

شاید یکی از وجوه اینکه دائم ما باید به وجود امام و انسان کامل متذکر شویم، همین زنده کردن روح آزادگی در انسان است. وقتی آدم همیشه آخرین نقطۀ کمال را هدف‌گیری می‌کند، دیگر به مراتب پایین‌تر تن نمی‌دهد. کسی که بنده خداست دیگر به سایر بندگی‌ها تن نمی‌دهد. هم آزاد و هم آزاده می‌شویم.

امام حسین(ع) در کربلا خطاب به سقوط کرده‌های پست گفتند اگر شما دین ندارید لااقل آزاده باشید. آدم آزاده وقتی دید دشمنش زمین‌خورده دیگر لگد نمی‌زند. وقتی دید دشمنش تسلیم شده و پناه آورده دیگر او را داغان نمی‌کند. آدم آزاده وقتی قدرت و امضایی دستش افتاد، دیگر عقده‌ها، خودخواهی‌ها و تمایلات شخصی خودش را تحمیل نمی‌کند. آزاده وقتی به یک منصبی رسید دیگر خودش را گم نمی‌کند. شکایت شد حق هم با شماست. اخلاق‌های تند و برخوردهای نابجا که چه بشود؟ مگر چه خبر است؟ حالا چهار تا هم به شما انتقاد کردند دنیا زیرورو شد؟ حالا این وبلاگ را بستی آیا درست می‌شود؟ آیا ۷۵ میلیون دیگر نمی‌بینند؟ اصلاً به فرض کاری کردی که مردم نبینند، آیا خدا نمی‌بیند؟ خدا وقتی دید یعنی همه بشریت دیده. اگر خدا اراده کند پیچ می‌پیچد و همه آنهایی که در رأس قدرت هستند سقوط می‌کنند.

نظام ما جمهوری اسلامی (است) و ما باید پرچم‌دار تحمل و عدالت باشیم. البته بله یک جایی حق فردی واقعاً تضییع شده. به او افترایی بسته شده یا تهمتی زده شده، به خاطر همین بازی‌های سیاسی که متأسفانه الان هست و باز متأسفانه بعضی رسانه‌های ما گرفتار آن هستند، نمی‌گویم همه.

رسانه باید آزادگی داشته باشد و حقیقت را بگوید ولو علیه خودش باشد. اصلاً رسانه درست شد که حقیقت را بگوید. اما صهیونیست‌ها همان طور که همه عرصه‌های انسانی را تحریف و منحرف کردند و به انحطاط بردند، بخش مهمی از عرصه رسانه را هم به انحطاط بردند. رسانه‌ای که دربست در خدمت قدرت، گروه، حزب، دسته و باندی است، اینکه رسانه نیست. آن هم یک ابزار مثل تفنگ و موشک است. حالا به قولی که اینجا خوانده شد، خطرناک‌تر از آن ارزشی هم ندارد. این شبکه‌های بین‌المللی که اسم‌های خلاصه هم دارند، اینها با موشک‌ها و هواپیماهای بدون سرنشین و بمب‌های چند تنی چه فرقی می‌کنند! البته اینها تحت آزادی بیان و شعار و … ارزششان از آن بمب کمتر است.

۱۷ مرداد ۱۳۹۱/ دیدار با جمعی از اصحاب رسانه