دکتر احمدی نژاد در پایان مراسم یادبود والده شان حاجیه خانم سیده فاطمه قادری در مسجد طفلان مسلم، بنا بر اصرار مردم پرشور و انقلابی قم برای دقایقی به ایراد سخنرانی پرداختند.

qom (91)

 

به مناسبت درگذشت والده دکتر محمود احمدی نژاد حاجیه خانم سیده فاطمه قادری، به دعوت جمعی از خانواده شهدا، ایثارگران، طلاب و روحانیون و مردم انقلابی استان قم مراسم یادبود والده دکتر احمدی نژاد با حضور آحاد مردم و علما و اساتید حوزه علمیه در روز یکشنبه ۹۳/۱۲/۳ از ساعت ۱۶ در مسجد طفلان مسلم منطقه نیروگاه قم برگزار گردید.

با وجود اینکه در اعلامیه های اطلاع رسانی زمان شروع مراسم ساعت ۱۶ اعلام گردیده بود ،به دلیل حضور پرشور مردم انقلابی قم در مسجد محل برگزاری مراسم، برنامه از ساعت۱۵:۳۰ و با حضور دکتر احمدی نژاد در مسجد آغاز گردید.

دکتر احمدی نژاد در پایان مراسم یادبود والده مکرمه شان بنابه درخواست و اصرار مردم ، برای دقایقی به ایراد سخنرانی پرداختند.

متن سخنرانی دکتر محمود احمدی نژاد در مسجد طفلان مسلم شهرمقدس قم به شرح ذیل می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه والنصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

من می خواهم کوتاه از همه ی شما عزیزان عرض تشکر داشته باشم. خب می دانید همه تان، غم مادر غم سنگینی است و انسان اگر صد سالش هم بشود باز رابطه اش با مادر یک رابطه استثنایی و ویژه ای است. مادر مادری می کند و فرزند صد ساله باز هم برای مادرش بچگی خواهد کرد. این رابطه ی ویژه ای است که خدای متعال قرار داده و مجرای انتشار لطف الهی و محبت و مهرورزی و ان شالله ایمان به خدای یگانه و عشق به پیامبر عزیز حضرت محمد مصطفی(ص) و اهل بیت طاهرینش است.

خدا رحمت کند همه رفتگان شما را. بزرگواری کردید شما مردم، از سراسر ایران حضور پیدا کردید در مراسم تشییع، در مراسم سوم، در مراسم هفتم، در تبریز، در قم، بزرگوارانه خانواده ما را مورد لطف قرار دادید و تسلی دادید؛ اما خدا شاهد است که هر لحظه ی این مراسم ها و هر موقعی که در چنین مراسمی در هر جای ایران شرکت می کنم از ته دلم و اعماق وجودم می گویم دل ها بسوزد برای حضرت زهرا سلام الله علیها، بسوزد برای امیر المومنین( ع)، بسوزد برای ائمه ما. یک مادری از دنیا رفت، چه کردید، چقدر بزرگواری کردید، چقدر لطف کردید، چطور می شود که خلیفه الله و خلیفه ی الهی، تجلی اسماء الهی که مجرای فیض الهی است، حیات و روزی انسان ها از طریق اوست، اینطور تنها می ماند و در شب حتی نمی توانند گریه کنند. به چه کسی باید بگوییم این مصیبت را، به کجا باید شکایت ببریم؟ ای خدا، ای خدا دل های بشریت پر است، آن آن غمگسار حقیقی که غم را از دل ها پاک می کند برسان.

من از همه شما تشکر می کنم. از همه به ویژه و اختصاصا از رهبری عزیزمان که بزرگواری کردند، لطف کردند با پیام رسا و بلندشان موجب آرامش کامل کل خانواده شدند، صمیمانه از ایشان تشکر می کنم. اقشار گوناگون، کارگران، کشاورزان، صنعت گران، کسبه، بازاریان، دانشگاهیان، علما، مراجع عزیز، حضرات آیات، آیت الله حایری شیرازی، آیت الله میرباقری، سیاسیون و سیاستمداران، مسئولین کشور از همه صمیمانه تشکر می کنم.

یک نکته ای را هم لازم است اینجا عرض کنم، در تبریز و در قم دوستان عزیزی بزرگواری کردند و همان روز اول دعوت کردند و فرمودند که می خواهیم مراسمی را برگزار کنیم و ما با خانواده مشورت کردیم و از خواست دوستان اطاعت امر کردیم، منتها از سراسر ایران، استان ها و شهرها و شهرستان ها، بعضی ها خودشان مراسم گذاشتند که من دست همه شان را می بوسم، اصرار کردند که ما حضور پیدا کنیم و مراسمی را گرفته شود. من نمی خواهم مطلب را باز کنم اما خواهش می کنم تمام بشود، یعنی مراسمی را برگزار نکنید، هم ما امکان شرکت نداریم و هم ممکن است عده ای جور دیگری تلقی کنند. آنچه که رسم ماست این است که چند مراسم بگذاریم و همه بیایند و قرآن و فاتحه برایش بخوانند، ما همه پشت سر هم هستیم و هوای هم را داریم.

من از همه تشکر می کنم و از همه عذر می خواهم اگر کسی جا افتاد، از خانواده معظم شهدای قم، جانبازان و آزادگان که هرچه داریم از آنهاست، عزیزانی که در این مراسم شرکت کردند، علما، فضلا، مردم خوب محله ی نیروگاه، حضرات آیات، آقای حایری، آقای میرباقری، علمای اعلام، نمایندگان مراجع عظام تقلید، همه ی علمای عزیز، از خانم های محترم، خواهرهای محترم، مادران عزیز، مادران شهدا، من از همه ی شما تشکر می کنم. امیدوارم اگر پدر و مادرانتان هستند خدا برایتان حفظ کند و اگر خدای ناکرده رفتند خدا همه شان را با پیامبر و آل پیامبر محشور کند.
والله و بالله فرهنگ اسلامی و فرهنگ آسمانی با این چیزهایی که بعضی ها الان در آن می دمند متفاوت است. انسان ها باید انسانیت کنند، انسانی زندگی کنند. یکی از ویژگی های زندگی انسانی احترام به بزرگتر است. اگر احترام در جامعه از بین برود چیزی باقی نمی ماند. اشکالی دارد انسان دست پدرش را ببوسد؟ اشکالی دارد انسان دست مادرش را ببوسد؟ انسان باید پای مادرش را ببوسد، به خدا کسر شان نیست. کسر شان آن است که انسان جلوی بعضی ها که نباید تعظیم کند، تعظیم کند. پای مادرمان را با افتخار می بوسیم، به خصوص ما ملت ایران که مادرانمان پیرو حضرت زهرای اطهرند، با عشق پیامبر و آل پیامبر به بچه هایشان شیر می دهند، مهر امام حسین( ع) و یاران امام حسین( ع) را در جان ما می چکانند، چه چیز از این بالاتر. دستشان را ببوسیم، پایشان را ببوسیم، صورتشان را ببوسیم، اطاعت کنیم، این جامعه را حفظ می کند. این نگه می دارد ارکان اجتماع را. و از این قبیل، رعایت حقوق، محبت به همه، احترام به همه، دوست داشتن همه، خواستن خوبی ها برای همه و نخواستن بدی ها برای هیچکس، این مارا حفظ می کند.

من مجدد از همه شما تشکر کنم. اجازه بدهید دو سه تا دعا کنم. البته باید علما دعا کنند منتهی از بعضی زیر پایی ها هم شاید بعضی وقت ها دعا قبول بشود.ای خدای بزرگ، این ملت بزرگ، ملت عزیز ایران، دلداده ارزش های الهی، عاشق پیامبر( ص) و آل( ع)، این ملت را، رهبری عزیزمان را در پناه امام عصر( عج) سلامت و موید و منصور بدار. ای خدای بزرگ، همه ما را، همه ملت ایران را، همه هفت میلیارد جمعیت جهان را از عاشقان و یاران امام عصر (عج) قرار بده، ای خدای بزرگ آن حکومت جهانی آرزوی انسان ها و پیامبران و صلحا را هر چه زودتر در جهان مستقر بفرما. با حضور امام( عج) و جاری شدن عشق امام(ع ج) در دل ها همه زشتی ها را از قلب تک تک انسان ها پاک کن. نور هدایت را در همه قلب ها وارد کن. همه زیبایی ها و نور هدایت خودت را در قلب ها وارد کن. ای خدای بزرگ حزن و اندوه را زائل بفرما و همه زیبایی ها و خوبی ها را در جامعه بشری ساری و جاری بفرما. برای سلامتی رهبر عزیزمان و ملت بزرگ ایران صلوات بر محمد و آل محمد.