جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان کشمیر پس از شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی و بازگشت از زیارت عتبات عالیات، امروز در تهران با دکتر احمدی نژاد دیدار و گفت و گو کردند.

4N0A1720 copy

دکتر احمدی نژاد در این دیدار ضمن سخنانی مخاطب فرهنگ علوی و اسلامی را همه مردم جهان دانست و تاکید کرد که فرهنگ علوی یک فرهنگ الهی و انسانی است و همه جهانیان مخاطب آن هستند، بنابر این پیروان راستین این فرهنگ، کسانی هستند که همه خوبی ها از جمله آزادی، عدالت و کرامت انسانی را برای همه مردم دنیا مطالبه می کنند و بدی ها را برای هیچکس نمی خواهند.

ایشان با تاکید بر جهان شمول بودن اندیشه ناب فرهنگ علوی و اسلامی گفت: اگر با ظلم مخالفیم، با آن در هر جای جهان که واقع شود مخالفیم و از مظلوم در هر نقطه ای از جهان حمایت می کنیم و در موضع دفاع از حقوق همه انسانها قرار داریم.

وی ادعای مستکبران مبنی بر دفاع از حقوق انسانها را یک فریب و دروغ بزرگ خواند و افزود: نظام کنونی حاکم بر مناسبات جهانی به راحتی ظلم می کند، میان ملت ها اختلاف و جنگ بوجود می آورد، مسابقه تسلیحاتی میان کشورها را تشدید می کند و دیکتاتورها و رژیم اشغالگر صهیونیستی را مورد حمایت قرار می دهد. ما با این نظام ظالمانه و استکباری مخالفیم.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه فرهنگ علوی و مهدوی، اندیشه برتر و سازنده یک نظام جامع و کامل انسانی است، گفت: عدالت و فرهنگ انسانی زمانی در دنیا حاکم خواهد شد که به مطالبه اصلی هفت میلیارد جمعیت جهان تبدیل شده باشد، بنابراین پیروان حقیقی فرهنگ علوی باید توجه کنند که هر کلام، پیام و رفتار برامده از انگیزه های جغرافیایی، قبیله ای و نژادی، هیچ ارتباطی به فرهنگ علوی و مهدوی ندارد.

وی در ادامه سخنانش به حاضرین بشارت داد که جهان در آستانه تحولات بسیار بزرگی در جهت تحقق آرمانهای الهی قرار دارد و استعمار کهنه انگلیس که مدتهاست در آمریکا ظهور و بروز عینی یافته و صهیونیسم بین المللی نیز در پشت آن قرار دارد، به زودی فروخواهد پاشید.

ایشان به بحران اقتصادی آمریکا در نتیجه بدهی سنگین ۴۰ هزار میلیارد دلاری این کشور اشاره کرد و گفت: دولت آمریکا عملا یک دولت ورشکسته است اما تلاش می کند تا در سایه حاکمیت جهانی دلار و برون سپاری بحران ها از طریق ایجاد اختلاف و درگیری بین ملت ها بر این وضعیت بحرانی سرپوش بگذارد. این در حالی است که امپراتوری دلار نیز در سراشیبی سقوط قرارگرفته است و نشانه های فراوانی وجود دارد که بر شروع شمارش معکوس نابودی امپراتوری جهانی آمریکا دلالت می کند.

در این دیدار چند تن از حاضرین به بیان نظرات خود در باره مسائل کشمیر پرداختند و بر مودت و دوستی عمیق میان مردم مسلمان کشمیر و مردم ایران تاکید کردند.