عصر روز یکشنبه ۱۲ اردیبهشت ۹۵ دکتر محمود احمدی نژاد در جمع باشکوه ده ها هزار نفر از مردم به مناسبت یادواره شهدای جیرفت در مصلی این شهر به سخنرانی پرداختند.

4N0A4665 copy

دکتر احمدی نژاد در ابتدای سخنان خود ضمن ابراز خوشحالی از حضور در میان مردم جیرفت اظهار داشت: من خیلی علاقه مند بودم که به تمام شهرهای استان خصوصا شهرهای جنوبی سفر کنم و یک بار دیگر از نزدیک ارادت قلبی خود را به تک تک مردم شهرستان ها تقدیم کنم اما توفیق نبود و فرصت محدود است. زیارت شما به نمایندگی از همه شهرهای اطراف و به خصوص جنوب استان صورت می گیرد.

وی ضمن ابراز ارادت به تک تک مردم و اظهار علاقه به آنها‌ سخنرانی رسمی خود را آغاز کرد و افزود: می خواهم در محضر شما یک مسئله مهم و اساسی را مطرح کنم که متعلق به همه ملت ایران و همه بشریت است. باید موضوعات زیربنایی و اساسی که از آن ملت ایران و هدیه آنها برای بشریت است در اجتماع برای مردم مطرح شود. چرا که متعلق به مردم، برای مردم و درخدمت مردم است. روزهایی که در آن قرار داریم روزهای مهمی است. روز معلم و شهادت معلم شهید استاد مرتضی مطهری، روز کارگر، شهادت امام کاظم علیه السلام و مبعث پیامبر گرامی اسلام صلوات الله علیه می باشد. مناسبت هایی بسیار مهم و ارزشمند فرصت مناسبی فراهم کرده تا درباره آرمان های بلند انقلاب ملت ایران سخن بگوییم. عزیزان من، همه این حوادث و مناسبت ها در یک راستا و برای تحقق آرمان مشترک آرمان های مشترک الهی می باشد.

احمدی نژاد ادامه داد: اگر آرمان های الهی نباشند تک تک این حوادث بی معنا، بدون روح و بی هدف است. آرمان توحید، آرمان عدالت و آزادی، آرمان کرامت انسانی، آرمان عشق و عزت و صلح و امنیت، آرمان پیشرفت و رفاه، آرمان کمال انسان و نهایتا آرمان بر پا کردن یک جامعه پیشرفته، مرفه، سعادتمند و انسانی، حلقه اتصال تمام این مناسبت هاست. نشناختن قدر و حقیقت انسان، نشناختن قدر و حقیقت آزادی که واقف نشدن به حقیقت قدر و حقیقت آزادیست. مشکل دوم، انحصار آزادی در دست عده ای معدود و محروم کردن عموم مردم از آزادی و مشکل سوم اغوای شیطان است. شیطان اغوا می کند و اسارت را به نام آزادی عرضه می کند. هنوز در عالم قدر و منزلت انسان شناخته نشده است. مستکبرین آزادند. اموال ملت ها را به بهانه های گوناگون مصادره کنند ولی مردم آزاد نیستند حق خود را استیفا کنند یا معادل آن را از جیب آنها بردارند. این انحصار آزادی است. شما که آزادید من هم باید آزاد باشم. اگر دستتان را بالا بردید و زدید من هم بزنم.

وی با تاکید بر اینکه اشغالگران بین المللی خود را مجاز به حمله می دانند تصریح کرد: آزادند حمله کنند، اشغال کنند ولی ملت ها حق ندارند از خودشان دفاع کنند. اگر دفاع کردند متهم می شوند. آنها آزادند به مخالفان خود یا ملت های آزادی خواه جهان انواع تهمت ها را بزنند، ملت ها را تحقیر کنند ولی در مقابل، مردم جهان آزاد نیستند از خود دفاع کنند چرا که در صورت دفاع متهم به تروریسم، افراطی و ضد حقوق بشر می شوند. این انحصار آزادیست. اگر می گویید آزادی باید برای همه باشد. آزادی حداکثر برای همه باید باشد. اگر تو دستت را در جیب ملت ایران کردی ملت هم آزاد باشند دستشان را در جیب تو کنند

رئیس جمهور سابق همچنین افزود: اما هنوز در دنیای امروز روی اصل آزادی بحث است. روی لزوم آزادی بحث است. روی حق و حقوق آزادی بحث است. مکاتب گوناگون دارند راجع به اینها حرف می زنند در حالی که از نگاه ما انسان در این عالم ماموریتی جز آزاد کردن حقیقت وجودی خود ندارند. حد آزادی انسان بی نهایت است.

احمدی نژاد در رابطه با مقام معلم نیز بیان داشت: شهید مطهری معلم انقلاب بود. انقلاب برای آزادی. جامعه فرهنگی و معلمان پرچمداران و رهبران آزادی اند. تعلیم علم و تربیت انسان ها از بهترین راه های آزادی انسان است. آزادی و شکوفایی انسان در سایه علم و معرفت است. خدا را شکر می کنیم که معلمان ما این ماموریت بزرگ را که ماموریت انبیا الهی است به خوبی انجام می دهند. به همین دلیل است که جامعه فرهنگی و معلمان مورد احترام ویژه مردم هستند. درس معلم آزاد و آزاده درس زیبایی است.

دکتر محمود احمدی نژاد با اشاره به عدم پذیرش شعارهای استکباری از سوی ملت ایران خاطر نشان کرد: کسانی که خود را برتر از دیگران می پندارند و می خواهند دیگران را تحت اختیار و مدیریت خود در آورند، در اسارت تن حیوانی خود مانده اند و اصرار دارند بقیه انسان ها را نیز در همان حد نگاه دارند. البته این جنایت بزرگ را به نام آزادی و بسط آن انجام می دهند. می گوییم چرا به عراق و افغانستان لشگر کشی کردید یک میلیون انسان را کشتید؟ می گویند ما می خواهیم به آنجا آزادی ببریم. دموکراسی یعنی یک ملت حق انتخاب آزادی دارند. مردم را می کشند برای آزادی و خود گوید و خود خندند. معلوم است که مشکل جامعه انسانی آزادی نیست. مشکل محدودیت آزادی ست. انسان ها در بند و اسارت نفس خود شده اند.