جمعی از فارغ التحصیلان و دانشجویان کشمیر پس از شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی و بازگشت از زیارت عتبات عالیات، ۹ آذرماه ۹۵ در تهران با دکتر احمدی نژاد دیدار و گفت و گو کردند.

4N0A1720 copy

متن کامل سخنان دکتر احمدی نژاد به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

خیلی خوش آمدید و از ملاقات با شما خیلی خوشحالم. از مطالب بسیار خوبی هم که دوستان ما مطرح کردند تشکر می کنم. من هم چند مطلب کوتاه عرض می کنم که مطلب اول در مورد فرهنگ علوی و اسلامی است. فرهنگ علوی و اسلامی یک فرهنگ نژادی و جغرافیایی نیست.  یک فرهنگ الهی – انسانی است. به همین دلیل فرهنگ جهانی است. مخاطب آن مردم جهان هستند. من فکر می کنم ما به عنوان پیروان این فرهنگ باید اندیشه و رفتارمان طوری باشد که برای همه جهان باشد. ما هر چیز خوبی که می خواهیم برای همه مردم دنیا آرزو می کنیم. اگر می گوییم آزادی، عدالت و کرامت انسانی برای همه می خواهیم و اگر با چیزی مخالفت می کنیم برای همه مردم دنیا مخالفت می کنیم. اگر با ظلم مخالفیم هر جای دنیا ظلم شود مخالفیم. به دین، جغرافیا و قبیله کسی که مظلوم شده است نگاه نمی کنیم. از هر کس مظلوم شده حمایت می کنیم. همه خوبی ها را برای همه و بدی ها را برای هیچ کس نمی خواهیم. از این منظر فرهنگ ما مقابل هیچ دین و فرهنگی نیست بلکه عصاره و خلاصه تمام ادیان و فرهنگ هاست.

تمام مکاتب و فرهنگ ها در نقطه نهایی خودشان دنبال عدالت و آزادی و کرامت اند و این روح فرهنگ علوی و اسلامی است. ما مدافع حقوق هفت میلیارد انسان هستیم. مستکبران به دروغ و فریب کاری خود را مدافع حقوق انسان ها می دانند. اندیشه مهدوی در واقع اندیشه جهانی است. اصلا امام متعلق به همه بشریت است. برای همه بشریت است. دلسوز همه بشریت است. در هر نقطه ای از عالم که به یک بنده خدا ظلمی شود امام ناراحت می شود. فرقی نمی کند ایرانی، کشمیری، هندی، بودایی یا مسیحی باشد. امام برای همه است. برای نجات همه می آید.

من معتقدم باید رفتار و کلام ما جهانی باشد. هر رفتار یا کلامی که به نژاد و غریزه و جغرافیا بها بدهد ربطی به فرهنگ علوی ندارد. امام حسین علیه السلام متعلق به همه بشریت است. ما خوشحالیم که زودتر امام را شناختیم و عاشق او هستیم. البته این به آن معنا نیست که امام برای ماست و مال دیگران نیست.

دوستان عزیز! من معتقدم بهترین و کامل ترین جایگزین اندیشه امروز جهان، فرهنگ علوی و فرهنگ مهدوی است. اگر ما با یک اندیشه یا یک نظام در دنیا مخالفیم باید اندیشه و نظام برتر را به دنیا معرفی کنیم. ما با نظام امروز حاکم بر جهان مخالفیم. نظامی که به راحتی ظلم می کند، بین ملت ها اختلاف درست می کند، جنگ ایجاد می کند و مسابقه تسلیحاتی درست می کند. ما با این نظام حاکم بر جهان مخالفیم. نظامی که رژِیم صهیونیستی را برای کشتار مردم درست می کند. این جریانات تروریستی را برای کشتن مردم شکل می دهد. هر جا دیکتاتوری هست از آن حمایت می کند و همزمان منافقانه پرچم عدالت و حقوق بشر را بالا می برد.

ما معتقدیم این نظام باید برود و خواهم گفت که در حال رفتن است اما برای اینکه برود ما باید فرهنگ خود را به جهان درست معرفی کنیم. این جریانات در کشمیر و مناطق دیگر که ایشان از وقوع آنها اظهار نگرانی کردند به علت رشد پیدا نکردن فرهنگ مهدوی است. اگر کسی با فرهنگ مهدوی آشنا شود خواهد دید همه آرزوها و آرمان هایش با فرهنگ مهدوی قابل تحقق است. برای اصلاح وضع جهان ما نیازمند وحدت همه ملت ها هستیم. عدالت زمانی در جهان حاکم خواهد شد که هفت میلیارد آن را مطالبه کنند. اگر بخواهیم آزادی و کرامت انسانی در جهان حاکم شود باید هفت میلیارد آن را بخواهند. من معتقدم ما هم باید فرهنگمان را به همه معرفی کنیم و به آن عمل کنیم. نه به عنوان فرهنگی که مال ماست بلکه به عنوان فرهنگی که برای همه است. باید هر کس در هر نقطه دنیا اگر به او ظلمی شد احساس کند که ما با اوییم. حتی اگر آن فرد شهروند آمریکا باشد.

حتی اگر مخالف ما باشد. مگر امیرالمومنین علی علیه السلام سفارش نکرد با قاتل خود به عدالت رفتار کنند. مگر وقتی خود شیر خورد برای قاتلش نیز شیر نفرستاد؟ برای دشمن خود هم عدالت می خواست. دنیا باید این را از ما باور کند. ما باید افق نگاهمان را از منطقه و قبیله و حزب بالاتر ببریم. تنها راه همین است.

می خواهم به شما بشارت دهم به لطف خدا جهان در آستانه تحولات بزرگ است و تحولات در جهت آرمان های الهی است. این ظلمی که در جهان حاکم است با مرکزیت آمریکاست که پشت آن شبکه صهیونیزم جهانی است. این گروهی که فلسطین را اشغال کردند خیلی مهم نیستند. اینها ابزار دست صهیونیزم جهانی اند. در اصل صهیونیزم جهانی ظلم را بر جهان حاکم کرده است.

هرجا فریاد آزادی خواهی است سرکوب می کند. کشمیر باشد یا ایران سرکوب می کند. هر جا فریاد حقیقی عدالت خواهی باشد سرکوب می کند. این سیستم ۴۰۰ سال است بر دنیا حکومت می کند. استعماری که یک دوره دست انگلستان بود الان دست آمریکاست. اینها یکی هستند و با هم یک مجموعه اند. همان استعمار ارتقاء پیدا کرده است. اما می خواهم به شما بگویم به لطف خدا این استعمار کهنه در حال فروپاشی است. ما در هر نقطه ای به موازاتی که برای دفاع از حق خود تلاش می کنیم برای اضمحلال این امپراطوری هم باید تلاش کنیم. تا آن حضور داشته باشد هیچ ملتی به آزادی نخواهد رسید.

اما خوشبختانه با لطف خدا و هدایت امام زمان (عج) این سیستم در حال فروپاشی است. امروز دولت آمریکا به لحاظ اقتصادی، دولتی کاملا ورشکسته است. بیست و سه هزار میلیارد دلار به بانک مرکزی خودشان بدهکارند و چهارده هزار و پانصد میلیارد دلار نیز بدهی خارجی دارند. این دولت ورشکسته است اما بخاطر حاکمیت دلار در جهان این ضعف ها را می پوشاند. البته خوشبخانه امپراطوری دلار در حال سقوط است. چهره حقیقی دولتمردان آمریکا هم پیدا شده است. در همین انتخابات اخیر هم بیشتر نمایان شد.

اختاری که با آن افکار عمومی دنیا را اداره می کردند و مشکلات داخلی آمریکا را سرپوش می گذاشتند، افشا شد. به دروغ می گفتند داخل آمریکا مشکلی نیست و بهشت روی زمین است ولی الان معلوم شد بیشتر از همه جا در آمریکا مشکل وجود دارد و امروز مسئله اصلی مسایل داخلی آمریکاست، آمریکا همیشه با یک جنگ بیرونی روی مشکلات داخلی سرپوش می گذاشته است و الان مجبور شده به مشکلات داخل بپردازد.

شمارش معکوس سقوط امپراطوری آمریکا شروع شده است. ان شاالله بزودی شاهد اضمحلال مستکبرین خواهید بود. باید خودتان را هم به لحاظ فکری و هم قلبی آماده کنید. شیعه امیرالمؤمنین باید عاشق همه انسان ها باشد. ایشان می فرماید یک دختر یهود دم مرز مظلوم واقع شده اگر دق کنید قابل ملامت نیست. شیعه علی علیه السلام باید همه را دوست داشته باشد و خوبی ها را برای همه و بدی را برای هیچکس نخواهد. باید پرچمدار عدالت باشید.

مشکلات هست و امکان دارد در کوتاه مدت سر و صدا هم بشود. فروریزی امپراطوری آمریکا خیلی سخت تر از فروریزی امپراطوری شوروی است. شوروی حکومت منطقه ای بود نه جهانی اما آمریکا جهانی است. در همه امور ملت ها دخالت می کند ولی دیگر به پایان راه رسیده است. باید خود را به لحاظ فکری، قلبی، رفتاری و ارتباطی آماده کنیم. من وقتی نگاه می کنم به کشور هند، می بینم یک میلیارد و سیصد میلیون باید به زیر پرچم مهدی (عج) بیایند و شما در کشمیر باید این پرچم دعوت را بلند کنید، دعوت نه به خودمان؛ هر کسی را به حقیقت خود، فطرت خود، عزت و کرامت خود دعوت کنیم و بدانید به فضل الهی این اندیشه پیروز است.

اما من با داشتن ارتباط موافقم. من حتما با سازمان ارتباطات اسلامی صحبت می کنم که ارتباطی با شما قرار دهد. آن ارتباط سازمانی است اما من در خدمت شما هستم. امیدوارم در آینده بتوانم به کشمیر سفر کنم و از نزدیک شما را ملاقات کنم.

سلام مرا به خانواده ها، دوستان و کل مردم کشمیر ابلاغ کنید.