شورا بازخوانی (10)


دکتر محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۶ جهت زیارت و حضور در یادمان های گرامیداشت مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس استان خوزستان وارد این استان شد ؛ که حضور ایشان با استقبال گرم مردم و زائران روبرو گردید. در حاشیه این سفر زیارتی دکتر احمدی نژاد با حضور در حسینیه امام حسن مجتبی(ع) شهر اهواز به سخنرانی در جمع اعضای شوراهای بازخوانی خط امام(ره) و تبیین مبانی و آرمانهای انقلاب اسلامی استان خوزستان پرداختند.


 

متن کامل سخنان ایشان در جمع اعضای شوراهای بازخوانی خط امام(ره) و تبیین مبانی و آرمانهای انقلاب اسلامی استان خوزستان به شرح زیر می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر انصاره و اعوانه و المستشهدین بین یدیه

خدای بزرگ را سپاسگذارم که یکبار دیگر فرصت دیدارِ مردمان مومن و فداکار خوزستان را عنایت فرمود. خدا را شکر می کنم که هرسال این توفیق را نصیب این برادر کوچک، خادم کوچک شما کرده است.

به نیابت از شما در اروند کنار، یادِ شهدا را گرامی داشتیم و از لطف و بزرگواری مردم خوزستان در همان جا برخوردار شدیم.

اجازه دهید یک جمله راجع به بهار بگویم؛ یکی دو جمله راجع به کشور، یکی دو جمله هم درباره ی خوزستان عزیز. اگر آمادگی دارید بر محمد و آل محمد، صلوات!

بهار از هدایای ناب خداوند به بشریت است. هم طبیعت زیبا می شود. هم دل ها نو می شود. هم محبت ها تازه می شود و بالاتر از آن عهدها و اندیشه ها تازه می شود. بهار یک راز است، یک رمز است. بشر در طول ۱۰ هزار سال تقریبا در زمستان به سر برده است. زمستانِ تفرقه، زمستان جهل، زمستان سلطه ی انسان های فاسد، فرعون ها، طاغوت ها، خودپرست ها، بی خیال ها، قدرت طلب ها، این ها نگذاشتند که بشر آن طور که باید طعم لطف خدا و بهار زندگی را بچشد. نگاه کنید تاریخ را، چه خبر است در تاریخ؟!

البته به لطف خدا دیگر این دوران تلخ به پایان خود رسیده و برخلاف میل و خواست زورگویان و قدرتمندان، مردم در همه جا خودشان با قلب هایشان به سمت تحقق بهار به پیش می روند، امروز با چشمان خود میبینیم که در مقابل این جریانات فاسد و قدرت طلب ؛ مردم همه همدیگر را دوست دارند؛ به دیدار هم می روند؛ همدیگر را حلال می کنند؛ به هم کمک می کنند؛ یاری می کنند؛ در غم ها شریکند؛ در شادی ها شریکند. چه خبر است در دنیا؟! اصلا بعضی از دولت ها، بعضی از انسان های خود گم کرده ی به شیطان پیوسته، شادی خودشان را در غم دیگران جست و جو می کنند. حالا مثال می زنم، مع الفارغ است ؛ قیاس مع الفارغ است، مثل یک کسی که نانش را از درد دیگران بدست می آورد. دوست دارد دیگران درد بکشند؛ این کاسبی کند، چقدر بد است، مکروه است، چه بسا اصلا بالاتر از مکروه باشد. بعضی ها در دنیا اقتصادشان از چپاول دیگران است. ریاستشان از له شدن دیگران است. عزتشان از تحقیر دیگران است. این ها کسانی هستند که بوی بهار به مشامشان نرسیده است. بوی امام به مشامشان نرسیده است. عزیزان من نزدیک ۱۰ هزار سال است داریم عرض زمستان را طی می کنیم ولی به فضل الهی زمستان در حال پایان یافتن است. داریم به بهار نزدیک می شویم. السلام علیک یا ربیع الانام و نضره الایام. اسم امام زمان، بهار انسان هاست. اسم بهار که می آید؛ تجدید میثاق با امام است. یادآوری امام است. یادآوری تلاش برای بهار انسانی ست. شیاطین دائما دست اندر کارند. ذهن و دل انسان ها را از بهار دور کنند. اخیرا که یک عده پیدا شدند؛ اسم بهار را می آوری عصبانی می شوند! دیدید دیگر! تا می گویی آقا والا ما بهاری هستیم، می گویند شما منحرفید! ما منحرفیم؟! ما منحرفیم یا شما که حقوق ۸۰ میلیون ایرانی را زیر پا می گذارید برای پر کردنِ جیب خودتان؟!

اما عزیزان من! شیاطین و فرعونیان در طول ۱۰ هزار سال، تلاش کردند بهار نشود. جوانه ی ایمان، عشق، محبت، برادری، خداپرستی در دل مردم سر نزند. اما بهار چطوری است؟ دیدید. خیلی از شما سفر کردید به همین کوهستان های خوزستان سفر کردید. به شمال سفر کردید. بابا آن نهال وقتی بخواهد بیاید بالا؛ رویش را آسفالت هم بکنی که بخواهید جلویش را بگیرید؛ آسفالت را می شکند و می آید بالا! دیدید تا حالا؟!

من تبریک می گویم به مردم خوزستان، مردم خوزستان پیشگام اندیشه ی بهاری در ایران هستند. اندیشه ی ولایی، اندیشه ی امامت، اندیشه ی عشق به امام زمان، دروازه ی ورودش خوزستان است. مردم خوزستان چند صد سال پای این ایستادند. چه حرف ها شنیدند؛ چه بی حرمتی ها دیده اند، هشت سال جنگ را تحمل کردند اما دست از اندیشه ی علوی بر نداشتند. سلام و درود خدا بر شما مردم خوزستان! بهار بر شما مبارک! امیدوارم هرچه زودتر چشم همه ی بشریت به جمال نورانی بهار حقیقی، حضرت صاحب الزمان(عج) روشن شود.

نکته ی دوم درباره ی ایران عزیز است. من نمی خواهم  صحبت هایم طولانی باشد چون بهار است؛ دید و بازدید است؛ مهمانی است، باید بروید اقوام را ببینید. من کوتاه می گویم شما ماشاءالله گیرنده هایتان خیلی قوی است. اشاره کفایت می کند. اشاره می کنم کفایت می کند. اینجا خوزستان است! این جا که بعضی از  جاها نیست که یک مطلب را باید هزار بار بگویی… نه اینجا خوزستان است یکبار بگویی کفایت می کند!

عزیزان من! امروز ملت ایران پس از چند هزار سال طی کردنِ فراز و نشیب های بزرگ، حوادث بزرگ، ذهنتان را  در تاریخ ببرید، ملت ایران این ها را پشت سر گذاشته است. حوادث بسیار بزرگ تر حتی از حادثه ی اشغال گری های مغول، ملت ایران این ها را پشت سر گذاشته است. تنها ملتی است که حادثه های بزرگ را پشت سر گذاشت؛ باز هم ملت ایران، ملت خدایی ایران، ملت عدالت طلب ایران، ملت آزادی خواه ایران، ملت انسانی و انسان دوست ایران ایران، باقی ماند!

خیلی از این حوادثی که در تاریخ  اتفاق افتاده یکی از آن ها ملت هایی را مضمحل کرده است. اصلا رفته اند، در تاریخ اثری از آن ها باقی نمانده است، اما ملت ایران، ۲۰۰۰ سال پیش نگاه می کنی؛ ملت ایران است!، ۱۰۰۰ سال پیش نگاه می کنی؛ ملت ایران است!، مغول حمله کرده است؛ ایران را اشغال کرده است، چند صد سال، باز ملت ایران مغول را کنار می زند ؛ وقتی می آید بالا ؛ می بینیم باز این همان ملت ایران است! می آید صد سال پیش، سی سال پیش، امروز می بینیم ملت ایران است.

اما درست مثل کودکی که به دنیا می آید ۵ ساله است؛ اسمش آقا مهدی است! ۱۰ سالش می شود می بینی بزرگ شده است ولی باز هم آقا مهدی است! ۲۰ سالش می شود یک جوان رشید، نگاه می کنی می گویی این آقا مهدی است! ۴۰ سالش می شود یک مرد کامل، ۶۰ سالش می شود یک مرد عاقل، بزرگ خانواده این همان آقا مهدی است. اما رشد کرده است؛ بزرگ شده است. عظمت پیدا کرده است. ملت ایران هم همین طور است. حوادث را پشت سر گذاشته است. امروز ملت ایران یک ملت بزرگ است. همه ی شیاطین جمع شدند با فشارهای گوناگون می خواهند عزت ملت ایران را از او بگیرند می گویند شما ضعیف هستید؛ شما چیزی نیستید، باید زانو بزنید، اما ملت ایران ایستاده است و همه ی دشمنان خودش را به ذلت خواهد کشاند!

به شما بگویم؛ آگاهانه دارم می گویم شما بهتر از من می دانید، شما لمس می کنید، همه ی شیاطین در داخل و خارج، با هم متحد هستند. روزی که پرده ها کنار برود می فهمیم آن پشت صحنه چه توافقاتی با هم کرده اند.

این ها جمع شده اند که پرچم عزت ملت ایران را پایین بکشند. جلوی پیشرفت ملت ایران را بگیرند. جلوی حرکت ملت ایران را بگیرند. هر روز به یک بهانه، هر روز به یک بهانه! یکی در داخل خراب می کند؛ پاس می دهد به او! او از آن جا فشار می آورد؛ پاس می دهد به این! با همدیگر همکاری! این به آن تحویل می دهد؛ آن به این تحویل می دهد! به خیال اینکه این رفتارها از چشمان تیزبین ملت ایران، مخفی است! بابا والله، بالله، به پیر به پیغمبر، تو خیال می کنی ملت نمی فهمند! ملت جزئیات مسائل را می فهمد و همه چیز را می داند!

بگذارید یک جمله ی دیگر هم بگویم حرف دل ملت ایران است ؛ بابا آن هایی که خیال می کنند ملت نمی فهمد، نفهم ترین آدم های کره ی زمین هستند!

۸۰ میلیون نمی فهمند، تو می فهمی؟!

  این چه استکباری است؟ این چه فرعنتی است در وجود بعضی ها پیدا شده است؟! ۹۷ درصد ملت جمع می شوند؛ یک چیز را می خواهند ؛ او می گوید نخیر! این چیز بدی است ؛ اقتصاد را خراب کرده است!

ملت نمی فهمد تو می فهمی؟ تو ار کجا درآمده ای که بهتر از همه ملت می فهمی؟

می شود بگویی؟! می شود یک دلیل بیاوری که تو بهتر از همه ی ملت می فهمی؟! بالاخره همه تان جمع شدید؛ بسیج شدید؛ هجوم کردید یک طرفه که به ملت بگویید این کار بد است؛ انجام نده! ۹۷ درصد ملت رفت نوشت گفت نه؛ باید انجام بشود. باز هم میگوید نخیر! آخر تو کی هستی؟ می شود بگویی از کجا تشریف آورده ای؟! تو چه اختیاری داری آن بالا نشسته ای؟ این اختیار را از کجا آورده ای؟ غیر از این است که ملت داده است؟! غیر از این است که ملت داده است؟! «نخیر؛ آقا ما بهتر می فهمیم؛ ملت نمی فهمند!» ماشاءالله! بابا ملت انقلاب کرد که دیگر از این آدم ها را نبیند!

خوب اگر قرار بود شما را ببینیم ؛ آن یکی بود دیگر!

 آقا به خدا ذلیل ترین انسان ها کسی ست که فکر می کند نسبت به مردم عزت دارد و خود را از آن ها برتر می داند!، «رئیسهم خادمهم».

 می خواهی رئیس باشی؛ نوکری مردم را کن! انگار خدا آسمان را شکافته، از این سقف آسمان چند نفر افتاده اند پایین، این ها هم دیگر جنسشان، یک جنسِ دیگریست؟!

من می خواهم یک کلمه به آن ها بگویم. چه آن هایی که بیرون هستند چه آن هایی که دنباله شان در داخل هستند. اگر خیال می کنند جلوی حرکت ملت ایران را می گیرند؛ خیلی اشتباه می کنند. اگر ملت چیزی نمی گوید؛ معنایش این نیست که چیزی نمی داند. می داند نجابت به خرج می دهد. بزرگواری می کند. فرصت می دهد. والا بدانید روزی که ملت تصمیم بگیرد؛ شما خیلی کوچکتر از آن هستید؛ همین ملت گوش را می گیرد؛ پرت می کند بیرون!

این هایی که دارم برایتان می گویم؛ همه اش مضمون سخنان امام است. از خودم چیزی نمی گویم!

امروز با وحدت و همدلی در سراسر کشور باید دست بدست هم بدهیم؛ یک بار برای همیشه شیطان را در سرزمین ایران باید دفن کنیم و این ان شاء الله اتفاق خواهد افتاد.

شما بنده را می شناسید من کوچکترین ملت ایرانم. ولله خدا شاهد است که به نوکریِ ملت ایران افتخار می کنم و این را با هیچ چیزی عوض نمی کنم.

این ملت شایسته ی عزت گذاری است. ملت بزرگ است. ما فقط ۸ سال جنگ را ببینیم. کدام ملتی توانسته در ۸ سال جنگ با این معادلات ؛ دوام بیاورد؟! یادمان رفته است؟! غربی ها نقشه می دادند، شرقی ها اسلحه می دادند، یک کشور تجهیزات می داد، یکی ترابری می داد، ده بیست تا کشور پول می دادند، یک عده هوچیگری و جنجال می کردند و… همه بودند!، اما همین مردم خوزستان جلویشان را گرفتند. آن موقع دست خالی بودیم. همه لازم شد از جاهای دیگر بیایند برای جلوگیری از دشمن کمک کنند؛ به خدا امروز اگر کسی به ملت ایران چپ نگاه کنند؛ نیاز نیست از همه ی ایران بسیج شوند بیایند کمک کنند؛ همین مردم خوزستان می ایستند و او را در خاک خوزستان دفن می کنند!

چند هزار شهید از عرب، از بختیاری، از بقیه ی اقوام در همین خوزستان، چقدر شهید داده شده است؟

اما برگردیم به خوزستان، عزیزمان اقا سید با صدای رسا حرف دل همه ما را زد. همین امروز به اتفاق آقای بقایی می آمدیم… من که خوزستان را می شناسم همه شهرها رفته ام چند بار، کوچه پس کوچه ها را رفته ام و می شناسم؛ هر سال دارم اینجا می آیم، اینجا خانه ی من است!

می بینیم! ۸ سال هم تلاش کردیم بکشیم بیاوریم اینجا، بالاخره در حد توانمان چهار تا گره را هم حل کنیم، یک عده ای پیدا شدند از مشکلات زمان هابیل و قابیل می گویند تقصیر احمدی نژاد است!

بابا خودت چه کار کردی؟! خودت چه کار کردی؟! من این ها را، با اجازه ی شما، ۴ سال به حرمت شما مردم سکوت کردیم، ولی با اجازه تان از این به بعد می خواهم جوابشان را بدهم!

آن وقت جواب های من از آن جواب هایی نیست که «آقا خیلی ممنون، دست شما درد نکند، نصف شما نصف ما!» نخیر! ما برای حفظ ملت، حفظ کشور، بخاطر حرمت ملت سکوت کردیم. بسیار خوب بفرمایید. ما به اندازه ای که وقت شما را بگیریم که دوباره به ما جواب دهید ؛ ما مانع برایتان درست نکردیم! که خدمت کنید به مردم! ولی از این به بعد به فضل الهی خواهم گفت! تا معلوم شود که چه کسی در این کشور، چه کاره است!

زمستان است. مشکل پیدا شده است، از تلویزیون در تهران می دیدم ، از این شبکه ها…، به خدا مگر می شود؟ گرد و خاک باشد، اب قطع باشد، برق قطع باشد، تلفن هم قطع باشد، چطوری؟ شما زندگی نکردید این جا که بفهمید!

این ها گناهکارند؟! والا عذاب الهی، وجودِ شماهاست!

امام فرمود که کسانی باشند که درد مردم را چشیده باشند.

خب معلوم است؛ کسی که در ویلای ۵ هزار متری در بهترین آب و هوای شمال تهران زندگی می کند؛ اصلا چه می فهمد مستاجری یعنی چه؟ نگرانی یعنی چه؟

چه می فهمد بچه ی بیکار یعنی چه؟ نان نداریم شب ببریم سر سفره ی زن و بچه یعنی چه؟!

دستش که در جیبش می رود؛ از ۵۰ میلیون کمتر بیرون نمی آید! ای کاش! ای کاش! این ثروتی که یک عده بهم زده اند محصولِ کارشان بود! بابا شما آمدید نشستید سر این پست ها، بعد یکهو پولدار شدید! یکهو!

مردم آوردند شما را سر کار! مردم آوردند سرِ کار! باید با مردم همراهی کنید، بالاخره باید کنار مردم بایستی ، آستین ها را بزنی بالا تا مشکلات را حل کنی. کنترل از راهِ دور است!

من یادم است اوایل دولت نهم، بالاخره مشکلاتی در نظام تصمیم گیری هست که باید حل شود ؛ گفتم بالاخره از پول نفت یک درصدی باید برای خوزستان بگذاریم، نمی شود که نگذاریم… نمی شود به قول ایشان آن طرف آباد است این طرف مردم لنگ آب باشند و جوانان بیکار باشند. ۲ درصد پول نفت می گفتند، آن را هم آنقدر پیچاندند که ته آن چیزی نرسید. نمی خواهم عدد بدهم الان. ولی باید آنقدر بگذاریم که مردم خوزستان راضی شوند؛ حس کنند به ان ها توجه شده است.

بگذارید یک جمله ی دیگر هم بگویم. بعضی از مسئولین کشور می گویند توطئه می کنند و… بله این عامل ها هم هست. ما هم می بینیم. یادم نمی رود در پرانتز به شما بگویم. رئیس یکی از این امارات جنوبی خلیج فارس، چند سال پیش یک بحران اقتصادی شده بود؛ یادتان هست. خوب با ما رفیق بودند؛ دوست بودیم به هم احترام می گذاشتیم؛ همکاری هم می کردیم؛ این مسائل هم داشت حل می شد. گفتم خوب توی این بحران، آمریکایی ها چقدر از شما می گرفتند؟ گفت ۷٫۵ میلیارد دلار. گفتم ماشاءالله! ماشاءالله به این غیرت! آقا شما یک مقدار حواست باشد آن خدمتی که می خواهی بکن؛ این مردم خوزستان، خودشان کلِ این منطقه را برایتان اداره می کنند. همین ها خودشان بلدند چطور اداره کنند.

لازم نیست کار دیگری بکنید! کل منطقه را اداره می کنند؛ عالی هم اداره می کنند.

ایشان گفتند چه اشکالی دارد یکی از عرب های خوزستان بشود شهردار؟ یا بشود استاندار خوزستان؟ اشکالی دارد؟ نمی گذارید چون می ترسید آنقدر خوب اداره کنند که جایی برای شما باقی نماند.

بابا اگر این مردم عرب و بختیاری نبودند که در ۸ سال جنگ صدام کل منطقه را از شما گرفته بود و جایی برای شما نمی ماند.

مردم خوزستان حواسشان است. ملت ایران حواسشان است. اصلا ملت ایران نگاهش قومی نیست. طایفه ای نیست. ملت ایران نگاهش، عدالت است! عدالت برای همه!

آقا رفتیم آب بیاوریم از مازندران، آن جایی که آب دارد می ریزد در دریای مازندران، سالی ۵ میلیارد متر مکعب آب می ریزد. گفتیم آقا ۵۰۰ میلیونش را می آوریم کویر مرکزی ایران، یک ۲ میلیارد هم از خلیج فارس و دریای عمان می آوریم. من نمی دانم که چه دست هایی در کار است، بسیج شدند که آقا این ها به ضررِ محیط زیست است! کجایش به ضرر محیط زیست است؟! مطالعه کردیم؛ بررسی کردیم. آن را قطع می کنند می گویند به ضرر محیط زیست است، از این جا آب بر میداری می بری ؛ به ضرر محیط زیست نیست؟! خب اگر آن به ضرر محیط زیست است این هم به ضرر محیط زیست است. اگر آن نبود، آن وقت می گفتیم بسیار خوب، اما آن که هست! آب دارد می رود از بیرون مرزها، طرح را خواباندند، متوقف کردند.

 بالاخره همه جا به آب نیاز دارد. آب هست نمی توانند استفاده کنند. آنجا را متوقف می کنیم بعد می رویم فشار می آوریم به مردم دیگر. هم آن جا را محروم می کنیم. هم این جا را محروم می کنیم. بین مردم بدبینی درست می کنیم. این چه مدل کار است؟! سرزمین ما چیزی کم دارد؟! ثروت کم دارد؟! امکانات کم دارد؟! فرصت کم دارد؟! به خدا کم ندارد! همه چیز موجود است. یک جمله دیگر بگویم و عرضم تمام شود.

آرزوم می کنم! آرزو که می شود کرد! دوست دارم آرزو کنم خدایا یک فرصتی بدهد، یک مردانی تصمیم بگیرند برای این کشور که به جای این که ثروت این کشور را در انحصار چند نفر بگذارند؛ این ثروت را در بین کل ملت تقسیم کنند!

عرض آخرم! عزیزان من؛ خانم ها؛ آقایان! بعضی ها می گویند  اوضاع خیلی خراب است و… من می خواهم به شما بگویم به لطف خدا به همت ملت ایران به زودی زود اوضاع ایران بسیار عالی خواهد شد! دست و پای خیلی ها از این کشور جمع خواهد شد! تبعیض و خودخواهی و بعضی چیزها که اینجا نمی خواهم اسمش را بیاورم! همه ملت به خصوص مردم خوزستان به لطف خدا طعم شیرین عدالت را با همه وجود خواهند چشید.

خدایا! خدایا! ملت ایران را روز به روز عزیز تر بفرما!

امام زمان ما را برسان!

بدست مردم امام زمان را حاکم کن!

به لطف او مشکلات را برطرف کن!

جوانان عزیز ما را حفظ کن!

رهبر گرانقدر ما را عزت عنایت بفرما!

صلوات بر محمد و آل محمد!