8J6T7128 copy

گفتیم جاده قم به گرمسار با ۱۵۳ کیلومتر افتتاح شد. گفتند این آمار غلط است، شصت کیلومتر بیشتر نیست. این که دیگر قابل اندازه‌گیری است. همه کارهای دولت روی زمین و قابل اندازه‌گیری است.
گفته شد که ما از حدود ۸-۳۷ هزار مگاوات ظرفیت تولید برق تحویل گرفتیم و الان از ۶۲ هزار مگاوات عبور کرده‌ایم.
بالاخره گفتیم در فلان شهر نیروگاه ساخته شده است. این که دیگر موجود و قابل دیدن است. حالا بعضی‌ها انکار می‌کنند و مشکلی نیست. اینها از نظر ما مهم نیست. اما در ارائه آمار مشکلاتی در کشور بود و مراجع متعددی آمار می‌دادند. در قانون برنامه پنجم دولت هم در لایحه آورد و مجلس هم تأکید کرد. از این به بعد یک مرجع ملی برای اعلام رسمی آمارها داریم. بقیه نظرهای غیر رسمی است. افرادی هم اظهار نظر می‌کنند. اشکال ندارد. اظهار نظر کنند. اینها تغییری در واقعیت جامعه ایجاد نمی‌کند. بالاخره وضع کشور معلوم است.
بالاخره سانتریفیوژها کار می‌کنند یا نه. بالاخره ایران هسته‌ای شد یا نه. بالاخره هدفمند کردن اجرا شد یا نه؟ بالاخره یک میلیون و ۴۰۰-۳۰۰ هزار مسکن روستایی ساخته شد یا نه؟ شد. بالاخره ۸۵ هزار میلیارد تومان واگذاری اصل ۴۴ انجام شد یا نه. اینها انجام شده است. بالاخره ۳۹ میلیون نفر سهام عدالت گرفتند. حالا بگویند نگرفتند. اینکه تغییر در واقعیت ایجاد نمی‌کند.
فاصله طبقاتی کم شد. همه آمارها و تحلیل‌ها و مدل‌ها و تحقیقات نشان می‌دهند که فاصله کم شد.

تولید سیمان از ۳۲ میلیون تن به ۷۵ میلیون تن رسید و کارخانه‌ها هشت میلیون تن سیمان در سال گذشته صادر کرد. اینها اسناد گمرک است و پول گرفته است.
ظرفیت تولید فولاد کشور از کمتر از ۱۰ میلیون به بالای ۱۹ میلیون تن رسید. موج شکن‌ها ساخته شد. سد کمال صالح  و کارون ۴ و … ساخته شد و آبگیری شد و نیروگاه آنها هم راه افتاد. اینها اصلاً نیاز به آمار ندارد.
کسانی اگر هستند که تردید دارند، ما از همکاران بخواهیم توری بگذارند و اینها را در همه جای ایران بگردانند. می‌گویند در خراسان شمالی این کارخانه ساخته شد. می‌گویند نه ساخته نشد.  مردم خراسان شمالی می‌دانند که ساخته شده است.
البته از نظر ما این نوع اظهارات ارزش حقوقی و سیاسی ندارند. حالا آزاد است و بگویند، مهم نیست. هرکس در حد دریافت خودش از جامعه صحبت می‌کند و اشکالی ندارد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۰/مصاحبه با رسانه های داخلی و خارجی