دکتر محمود احمدی نژاد به دعوت ستاد یادواره شهدای خیبر و به منظور سخنرانی در این یادواره، پنجشنبه ۲۰ اسفند ماه به ورامین سفر کرده و پس از نماز مغرب و عشاء در جمع هزاران نفر از مردم ورامین به سخنرانی پرداخت.

varamin (36) copy

 

متن کامل سخنان ایشان به شرح ذیل می باشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر وجعلنا من خیر اعوانه وانصاره والمستشهدین بین یدیه

خدای بزرگ را سپاسگزارم و از صمیم قلب خوشحال که این توفیق بزرگ را عنایت فرمود تا امروز مردم عزیز، مومن و تاریخ ساز ورامین را زیارت کنم. بزرگداشت شهدای مظلوم عملیات خیبر در آستانه شهادت حضرت زهرای اطهر و شهر ورامین، انصافا یک معنا و مفهوم روشن، آرمانی، الهی و مقدس را به ذهن متبادر می کند. عزیزان من می خواهم در محضر شما سه مطلب کوتاه عرض کنم. امیدوارم که خدای متعال همه شما، ملت و همه بشریت را مشمول عنایت حضرت زهرا (س) قرار بدهد.

مردم ورامین همچون شهابی راه را برای ملت ایران روشن ساختند

مطلب اولم عرض ارادت به ورامینی هاست. تاریخ ما شاهد است که مردم ورامین نه تنها امروز و در پنجاه سال اخیر بلکه در طول تاریخ طولانی ایران و این خطه همواره مردمی مومن، خداپرست، پاک و مفید به حال جامعه بوده اند. تاریخ این دیار نشان می دهد که از بیش از شش هزار سال قبل، مردم این خطه مردمانی متمدن، مومن و اهل عبادت بوده اند. آثار تاریخی و مطالعات باستان شناسی به خوبی این را تایید می کند که مردم ورامین نسل اندر نسل مردمی صالح، تلاشگر و مفید به حال اجتماع بوده اند. به خصوص در دوره انقلاب عظیم اسلامی، مردم ورامین در آن فرصت تاریخی، جوهره و حقیقت خودشان را نشان دادند. نهضتی را پایه گذاری کردند و برای رهبری و حرکتی فداکاری کردند که آن نهضت، حرکت و رهبری به فضل الهی عالم گیر خواهد شد و بساط ظلم را از همه جهان برخواهد چید.

زمانی که امام (ره) مظلومانه در شرایطی که خفقان، دیکتاتوری و فشار بی اندازه حاکم بود و نفس ها در گلوها محبوس شده بودنهضت خود را آغاز کرد، مردم ورامین حرکت کردند و همچون شهابی، تاریکی ستم را دریدند و در برابر ملت ایران، یک راه روشن برای رسیدن به مقصد باز کردند. در دوره دفاع مقدس نیز همینطور بوده است. بیش از هزار و چهارصد شهید و اگر محدوده تحت تاثیر ورامین را هم به حساب بیاوریم، هزاران شهید و جانباز و آزاده، مدال های افتخار مردم ورامین در دفاع از حق، توحید و حقوق انسان هاست. بعد هم در دوره کار و تلاش و خدمت به مردم، ورامینی ها حرف اول را می زنند.  در این محدوده وسیع، بخش مهمی از نیازهای مردم کشور و پایتخت را تامین می کنند. من خدا را سپاسگزارم که توفیق زیارت مجدد مردم عزیز ورامین را عنایت کرد.

انقلاب ما همچنان مظلوم و ناشناخته است

عزیزان من، میرات مشترک و آرمان مشترک ما انقلاب است. انقلاب مهم ترین هدیه خداوند به بشریت عصر حاضر است. اما سوال اساسی این است که انقلاب چیست و مقصد اصلی آن کجاست. من معتقدم آن انقلابی که مردم ورامین آن را کلید زده اند و امام (ره) آن را هدایت کرد، همچنان مظلوم و ناشناخته است. هرکس با یک تعبیر و نگاه به دنبال انقلاب است. اگر حقیقت انقلاب آنطور که هست شناخته شود، بسیاری از رفتارها، اندیشه ها و جهت گیری ها اصلاح خواهد شد.

امروز برخی ها تئوری پردازی می کنند و می گویند انقلاب ها یک دوره جوشش، اوج و فرود دارند و بعد تمام می شوند. در تاریخ چند اتفاق را به عنوان شاهد این حرف می گیرند و بر همان اساس می گویند دوره انقلاب تمام شده است. می گویند عمر انقلاب ها حداکثر سی یا چهل سال است و تمام می شود.

آن کسانی که انقلاب را به این معنا تفسیر می کنند در ذهنشان این است که انقلاب محصول تجمع انرژی های منفی در طول زمان است. فشارهای سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، محدودیت ها و خفقان ها به مرور یک انرژی را در جامعه متراکم می کند و این انرژی در یک نقطه ای با یک گشایش کوچک فوران کرده و باز می شود و شرایط اجتماعی را عوض می کند. وقتی که این انرژی تخلیه شد، انقلاب هم تمام می شود. آن کسانی که می گویند انقلاب یک دوره ای و یک صعود و افولی دارد منظورشان این است.

یک عده هم می گویند مردم بر اثر فقر فشارها را تحمل می کنند، جمع می کنند و بعد یکدفعه بیرون می ریزند و تخلیه می شوند. بعد از این دیگر تمام است. آیا واقعا انقلاب عظیم ملت ایران از این جنس است؟ اگر از این جنس بود چرا این همه توطئه، دشمنی و فشار در سال ها بر علیه اش بوده است؟ سی یا چهل سال تحمل می کردند تا خودش به اتمام برسد.

قرار است انسان از خاک به خداوند برسد 

اما عزیزان من! ما یک انقلاب دیگری داریم که در محاسبات شیطانیان نمی گنجد. من مقدمه ای خدمت شما عرض می کنم:

این دنیا را خدا برای چه خلق کرد؟ برای انسان و نوع انسان. انسان را برای چه خلق کرد؟ خدا انسان را خلق کرد که از دل این خاک خودش را تا خدا بالا بکشد. در خاک آفریده شده اما می تواند خدایی بکند. یعنی می تواند به جایی برسد که هرکس او را می بیند بتواند جلوه خدا را ببیند. شما وقتی امیرالمومنین علیه السلام را می بینید جلوه خدا را می بینید. همه اسماء حسنی را در انسان های کامل و معصومین می بینیم. یعنی انسان می تواند از این خاک به جایی برسد که خلیفه الله بشود. به خاطر همین وقتی خدا انسان را خلق می کند، بین این همه موجودات به خودش تبریک می گوید. اینکه خدا به خودش تبریک می گوید اهمیت این مخلوق را به ما نشان می دهد. و الا خدا که به تبریک نیازی ندارد به همه ی عالم می گوید این خیلی موجود مهمی است. این بالا رفتن انسان بالا رفتن فیزیکی است یا بالارفتن درونی انسان هاست؟ انسان ها در درون خودشان باید رشد کرده و الهی بشوند. خدا به همه فطرت الهی داده که باید شکوفا شده و رشد کند.

آیا این رشد انسان ها نقطه ی نهایی دارد؟ در یک مرحله ای تمام می شود؟ رشد انسان یک حرکت بی نهایت است. از اینجا تا خدا یعنی حرکت تا بی نهایت. اگر درون انسان ها تغییر کند، محیط اجتماعی آنها هم عوض می شود. اگر اهداف و آرمان های انسان ها عوض بشود محیط انسان ها هم تغییر خواهد کرد. آیا در انقلاب ما مردم به خاطر منافع شخصی یا گروهی قیام کردند یا اینکه با نفس امام (ره) در دل و درون مردم یک تغییری اتفاق افتاد؟ روشن است که انقلاب و تحولات ملت ایران ناشی از تغییرات درونی ملت است. وقتی تحولات در درون ملت است دیگر نقطه ی پایانی ندارد. تا زمانی که ملت در حال رشد، تکامل و خداخواهی است این انقلاب ادامه دارد. هر روز در یک سطح و قله ای بالاتر این انقلاب ادامه خواهد داشت.

حرکت انقلابی ملت ایران متوقف نشده است

شما مردم ورامین این را خیلی خوب درک می کنید. اگر کسانی به خاطر منافع محدود و گروهی قیام کنند انقدر فداکاری نمی کنند. با دست خالی کفن بپوشند و جلوی تانک ها بروند. و الا می شد مثل خیلی از این سیاسیون عالم که مدعی انقلابی گری هستند اما حاضر نیستند هزینه ای برای انقلابشان بدهند. از دور می ایستند و می گویند لنگش کنید. دیگران فدا بشوند تا ما به جایی برسیم در حالی که راه رسیدن به خدا، ایثار و فداکاری است. خداوند می گوید به هیچ جایی نمی رسید مگر اینکه از آن چیزی که دوست دارید ایثار کنید.

من می خواهم از زبان شما به دنیا اعلام کنم اگر شیاطین خیال کردند حرکت انقلابی ملت ایران متوقف می شود بدانند که این یک خواب بدون تعبیر است. دنیا بداند ملت ایران، امروز بسیار مومن تر، انقلابی تر، عدالتخواه تر، شجاع تر و ایستاده تر از سال های قبل است. خیال کردند که حالا یک بساطی درست بکنند و این ور و آن ور بنشینند و چیزی رد و بدل کنند، چهار کلمه علیه ملت ایران حرف بزنند و قیافه فاتح بگیرند و فکر کنند که کار تمام شده است. هرگز! به خدا انقلاب ملت ایران تازه در اول راه است و تا برچیدن ظلم و ستم از همه ی جهان این انقلاب ادامه خواهد داشت.

اولین کار شیطان این است که بگوید من دشمن نیستم

عزیزان من! این انقلاب دشمن دارد. برخی ها می گویند این حرف ها تندوری و افراطی گری است. اگر بپذیریم که این حرفها افراطی گری است نعوذ بالله باید بپذیریم که خدای متعال خودش اولین افراطی عالم است. چرا که وقتی خداوند انسان را خلق کرد به همه ی موجودات عالم گفت که سجده کنید و تسلیم انسان باشید. در خدمت کمال انسان باشید. همه پذیرفتند و سجده کردند الا شیطان  که از پذیرش فرمان خدا سرباز زده و تکبر کرد. خودش را برتر دانست و خداوند گفت تو رجیم هستی. او برگشت و به خدا گفت من می خواهم همه بندگان تو را اغوا کنم به جز بندگان مخلصت را به همین دلیل به من مهلتی بده. خداوند نیز تا روز موعود به او مهلت داد. سپس خداوند به بشر فرمود:” اَلَمْ اَعْهَدْ اِلَیْکُمْ یَا بَنِی آدَمَ اَنْ لاَ تَعْبُدُوا الشَّیْطَانَ اِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُبِینٌ” خداوند می فرماید: مگر من از شما عهد نگرفتم که شیطان را بندگی نکنید؟ این دشمن قطعی و آشکار شماست. شیطان می خواهد اثبات کند که برتر است و اثباتش به این است که نگذارد انسان ها در درونشان تکامل پیدا کنند و خدایی بشوند. شیطان به بیرون کاری ندارد. شیطان درون انسان ها را اغوا می کند. خدا انسان را خلق کرد که از خاک به او برسد اما شیطان می خواهد انسان را در همان خاک نگه دارد.

شیطان اولین کاری که می کند می گوید من دشمن شما نیستم. من دوست هستم. بعد هم شروع می کند آدرس انحرافی دادن وبه غیر حقیقی ها می کشاند. مسیرگمراهی انتها ندارد. یک گرگ وقتی به گله ای حمله می کند با دریدن چند گوسفند متوقف می شود اما انسانی که سقوط کرده کجا متوقف می شود؟  رئیس جمهور قبلی آمریکا نزدیک به یک میلیون نفر را در عراق و افغانستان کشت و چندین میلیون نفر را آواره کرد. باز هم سیر شد؟ می گوید باید بیشتر می کشتیم تا مسلط تر شویم. میکروب تولید می کنند و منتشر می کنند تا داروهای خودشان را بفروشند. همین چند سال پیش آنفولانزایی در آسیا شیوع پیدا کرد. در یک قلم دوازده میلیارد دلار دارو فروخته شده بود که معلوم شد میکروب ،در آزمایشگاه صهیونیست ها ساخته شده است.

شیطان نمی خواهد بگذارد که انسان ها به سمت کمال برود. در این کره زمین هم کمال نهایی انسان ها تشکیل حکومت جهانی عدالت است. آنجایی که همه عزت، برادری، صلح و همه امنیت برای همه انسان ها برپا خواهد شد. شیطان نمی خواهد آن روز برسد و می خواهد انسان ها را در مناسبات پنج هزار سال قبل نگه دارد. در دوره پیامبر (ص) ما را نگاه کنید و قبایل عرب را ببینید. صد سال همدیگر را می کشتند برای اینکه یک نفر پای سگ قبیله دیگر را لگد کرده بود. همه ارزش ها قبیله بود.

هرمقدار که انسان ها جلو آمده اند شیطان عقب نشینی کرده است

در طول تاریخ بشریت هر مقدار که انسان ها جلو آمده اند شیطان عقب نشینی کرده است. اما توطئه هایش جدی تر و شدیدتر شده است. انسان ها به سمت ارزش های الهی و انسانی رفته اند و شیطان هم پشت همان ارزش ها سنگر گرفته است. معلوم است که در دوره قبیله گرایی، شیطان پشت ارزش های قبیله ای سنگر می گرفته است. در همین دوره اخیر، ملت ها برای آزادی و استقلال قیام کردند و شیطان هم به همین اندازه عقب نشینی کرده است. اما امروز شیطان پشت همین آزادی و حقوق بشر مخفی شده است. آیا شیطان فقط در ذهن ها اغوا می کند و لشگر کشی و برنامه ریزی ندارد؟ قطعا برنامه ریزی و اقدامات بیرونی دارد. امروز بشریت به جایی رسیده که می خواهد یک حکومت عادل و واحد در جهان تشکیل شود تا مشکلات بشر به طور اساسی حل بشود. شیطان اتفاقا پشت همین ارزش سنگر گرفته است.

عزیزان من! شیطان حکومت درست می کند و مدیریت می کند. برخی خیال می کنند اینکه امام راحل و عزیز ما فرمود شیطان بزرگ، یک حرف تبلیغاتی بوده است. شما مردم ورامین جزو پیروان اصیل و از روز اول امام (ره) بودید. یادتان هست که امام (ره) حرف تبلیغاتی زده باشد؟ امام (ره) یک حقیقت و واقعیتی را گفت. امروز حکومت آمریکا حکومت شیطان است. بدترین خفقان ها را با شعار آزادی درست می کنند. بیشترین نقض حقوق بشر در آمریکاست ولی پرچم حقوق بشر را بلند می کنند. بیشترین کینه ها، دشمنی ها و جنگ ها را او درست می کند اما شعار صلح و امنیت سر می دهد. منطقه را نگاه کنید. پشت این آتشی که امروز درست شده است و همه ی کشورها با هم درگیر شده اند چه کسانی هستند؟ روشن است که صهیونیسم بین المللی و آمریکا است. امروز می بینید پیچیده ترین بمب ها و سلاح ها در اختیار شیطان بزرگ است. اما می گوید من دوست شما هستم و برخی ها هم فریبش را می خورند.لابد این سلاح ها را برای دوستی ونوازش ملت ها ساخته و انبار می کنند  این نیست که کسی بخواهد به نام ملت ایران دشمن تراشی الکی بکند. ما سی و هفت سال است که با شیطان مقابله می کنیم.

چرا شیطان با ما انقدر دشمن است؟

چرا شیطان با انقلاب های دیگر کاری نداشته است؟ چرا با ما انقدر دشمن هستند؟ چرا بعد از سی و دو سال ما امشب نشسته ایم و یاد شهدای خیبر را گرامی می داریم. چه کسی به صدام کمک می کرد؟ برای اینکه آنها چشم باز کردند و فهمیدند یک که تحول بزرگ الهی در دل ملت ایران اتفاق افتاده و این جهان را به سرعت خواهد گرفت و معلوم بود که تحمل نمی کنند و باید آنرا در نطفه خاموش کنند.

کار تبلیغاتی می کنند و عملکرد افراد ارگانها ونهادهای مختلف را پای انقلاب می گذارند. در حالی که ارگانها ،نهادها و آدم ها همه از فرصت انقلاب استفاده کردند. خود انقلاب یک حقیقت بالاتری است. مثل این است که اسلام را با مسلمانان بسنجیم. اسلام که اصلا یک چیز دیگری است. خیلی ها ادعای انقلابی گری دارند. برخی که می گویند ما مالک انقلابیم. انقلاب موروثی هست و به ما رسیده. ما اینها را نگاه کنیم و بگوییم انقلاب این است؟ اگر مردم هزار و چهارصد سال قبل یک بار فریب خورده اند، من می گویم ملت ایران و مردم ورامین هرگز این فریب را نخواهند خورد. همه چیز را باید با معیار انقلاب و ارزش های الهی بسنجیم. برخی می گویند فلان آقا سی سال در فلان جا بوده است! پس معیار انقلاب است و رفتارش نماد انقلاب است .خب باشد! عباسیان هم چهارصد یا پانصد سال به نام پیامبر حکومت کردند اما چندین امام را شهید کردند. بزرگترین جنایات را آنها انجام دادند. آیا اسلام این است؟

آدم محکم جلوی خودتان ندیده اید

جمهوری اسلامی دستاورد انقلاب و فرصتی در اختیار انقلابیون برای ادامه روند انقلاب است. حالا یک فردی هم در جمهوری اسلامی کج رفت می گوییم انقلاب کج شد؟ انقلاب در دل ملت است. صاحب انقلاب ملت است. صاحب مملکت و همه ثروت ها ملت هستند. این ها ارث پدر کسی نیست. امام (ره) با آن عظمتش گفت من خدمتگزار ملت هستم. مردم ولی نعمت ما هستند و من افتخار می کنم که در خدمت ملت باشم. رهبری عزیز ما هم فرمودند من نوکر ملت هستم. سخن این دو بزرگوار را معیار قرار دهید. به خدا بالاترین اغوای شیطان این است که کسی فکر کند برتر از مردم است. یا فکر کند آقا و حاکم مردم است.این همان استکبار است هرکسی می خواهد باشد.

ملت ایران هم یاد گرفته اند که به شیطان سیلی های محکم بزنند. که به فضل الهی می زنند. می گویند آقا! رئیس دنیا آمریکاست! خب این آمریکا اگر در راه عدالت حرکت کند و تسلیم عدالت باشد که محترم است ولی اگر بخواهد زور بگوید و خودش را تحمیل کند، نزد ملت ایران هیچ جایگاهی ندارد. می گویند آقا! اتم و بمب دارد. آنها اتم دارند، ملت ایران فرهنگ، انسانیت و ایمان دارد. ملت ایران حضرت زهرا (س)دارد. برخی از دشمنان ملت و شیطان بزرگ در مقاطعی آدم محکم جلوی خودشان ندیده اند فکر کردند همه ی ملت اینگونه هستند. شما هنوز به دیوار محکم نخورده اید. شیطان بزرگ فکر کرده فرصتی پیدا کرده است تا همه انقلاب را در کانون اصلی آن یعنی ایران له بکند. خیال کردند به جایی رسیده اند. بله سختی هایی هست و دست انداز هایی که در آن ها افتاده ایم. ولی اینها ساخته دست یکگروه آدم هاست. این ها  نتیجه و برآمده از انقلاب نیست.

این شهدای خیبر و فجر و کربلا همه نشانه های انتقام کشی شیطان است. این بلاهایی که سر ملت ایران آوردند را سر هیچ ملت دیگری نیاوردند، چرا ؟ برای اینکه که دیدند ملت ایران دوباره به خط اصلی خودش برگشته است و روح ایمان وحقیقت انسانی ملت ایران زنده شده است.

من هم تبریک و هم تسلیت می گویم. شهادت حضرت زهرای اطهر و یادواره شهدای عملیات خیبر که هنوز از بچه های ما انتقام می کشند. همین دیروز تشییع جنازه داشتیم. شیطان عصبانی است. پاسخ ما به شیطان یک کلمه بیشتر نیست. از دست ملت ایران عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر.

خدایا امام زمانمان را برسان

در سایه حاکمیت او همه انسان ها را نجات بده

همه ی انسان ها را به اوج کمال برسان

همه زشتی ها را از جامعه انسانی پاک کن

همه ی زیبایی ها را حاکم کن

امام و شهدا را با پیامبر و آل پیامبر محشور بگردان

رهبری عزیز ما را در سایه امام زمان محفوظ بدار

ای خدا همه مشکلات جامعه بشری و ملت ایران را برطرف کن

ای خدا موانع حرکت ملت را از پیش پای آنها بردار

ای خدای بزرگ همه ی مردم ورامین و ملت ایران را از یاران، مدافعان، همراهان و عاشقان امام زمان (عج) قرار بده

عزیز و سربلند و پیروز باشید