اصولا انسان برای وحدت و همدلی و همکاری خلق شده و خدای متعال انسان را برای دشمنی و تقابل نیافریده است،ظرفیت انسان برای رسیدن به سعادت و کمال ظرفیت نامحدودی است تحقق اهداف انسان برای رسیدن به کمال و مقام خلیفه‌اللهی و برپایی زندگی سعادتمند، جز با وحدت، همدلی و تلاش همه‌جانبه امکان‌پذیر نیست.

نگاهی به اطراف بکنید , به خاورمیانه به دنیا , امروز در همه جای دنیا در اروپا، آمریکا، آفریقا، آمریکای لاتین و شرق دور مشکلات فراوانی وجود دارد که یکی از آنها کافی بود که همه ابناء بشر برای حل و فصل آن قیام کنند.

باید توجه کنیم به اهداف ایجاد وحدت و نتیجه آن , آیا ما می‌خواهیم در گذشته و برای گذشته وحدت کنیم یا برای آینده؟
اگر همه حوادث تاریخی برای وحدت‌ نظر مورد بررسی قرار گیرد، پس از آن کدام مشکل برطرف خواهد شد؟ البته نه اینکه مباحث تاریخی فی‌نفسه منفی باشد، اما وحدت در گذشته نمی‌تواند ترسیم‌کننده راه آینده باشد.

ما نباید بدنبال بازگشت به گذشته باشیم,نمی‌خواهیم به گذشته برگردیم، ضمن اینکه وحدت در گذشته، تقریباً ‌محال است. امروز با اینکه وسایل ارتباط جمعی آنچنان گسترش یافته که همگان می‌توانند بصورت لحظه‌ای از حوادث دنیا مطلع شوند شاهد تحریف، دروغ‌پردازی، باطل را حق جلوه دادن و بالعکس هستیم و اتفاقی در گوشه‌ای از دنیا می‌افتد حتی از زبان ناظران و شاهدان آنها ده‌ها روایت متناقض و متضاد وجود دارد، چطور می‌توان به گذشته برگشته و غبارها، تعصبات، تحریف‌ها، خودخواهی‌ها را از تاریخ پاک کرد، البته تلاش‌ها باید ادامه پیدا کند اما معتقدم وحدت برای آینده سهل‌الوصول‌تر و مفیدتر از وحدت برای گذشته و در گذشته است.

ما قطعا باید برای آینده وحدت کنیم , وحدت برای انجام یک ماموریت است اگر ماموریتی معرفی نشود وحدت بی‌معناست تا ماموریتی معرفی نشود و وحدت در معرفی بوجود نیاید، وحدتی در عمل محقق نخواهد شد. اینکه یک گروه کوهنوردی کاملاً هماهنگ حرکت می‌کنند و پشتیبان و منظم و دقیق هستند برای اینکه برای وحدت در ماموریت هدف دارند و آن فتح قله است

۸ بهمن ۹۱

IMG_3854787654299