JDID9367

انقلاب‌های زیادی در دنیا اتفاق افتاده است، اما حساسیت نشان ندادند. ولی به ملت ایران حساسیت نشان دادند و همه با هم علیه ملت ایران متحد شدند چرا؟ چون دیدند که روح خداجویِ کمال‌طلبِ عدالت‌خواه تاریخ ساز ملت ایران زنده می‌شود و دوباره شخصیت و اعتماد به نفس خودش را پیدا می‌کند. برای همین حمله کردند. گفتند همین‌جا در ریشه سرکوب و خفه کنیم. دعوا الان هم بر سر همین است.

می‌خواهند همان کابوی‌‌های اسلحه به دست که همه چیز را با شلیک گلوله در دنیا حل می‌کنند، دوباره بر دنیا مسلط شوند. ملت ایران را مزاحم و مانع خودشان می‌دانند. دعوا سر این است والا خیلی از کشورها دارند پیشرفت علمی می‌کنند خیلی‌ها موشک، ماهواره و سیستم‌های علمی و فناوری و نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی دارند، اما روی آنها حساسیتی نیست، ولی ما هر قدمی برمی‌داریم حساسیت هست. چون می‌دانند وقتی ایرانی‌ها خودشان را پیدا کنند با منطق، اندیشه و قدرت فرهنگی‌ای که دارند برای تمام ملت‌های جهان الگو می‌شوند. شما تاریخ ۲۰۰ ساله اخیر را می‌بینید. هر نهضتی در ایران پیدا شده است، بلافاصله دامنه‌اش به دنیا کشیده شد. از جنبش تنباکو، نهضت مشروطه و جنبش ملی شدن نفت تا انقلاب اسلامی که این به خاطر ظرفیت‌های ملت ایران است و آنها هم از این می‌ترسند. آنها نمی‌خواهند اندیشه‌های بلند یک ملت در دنیا شناخته شود و به ما نسبت‌هایی می‌دهند که شایسته خودشان است. توهین و بی‌ادبی می‌کند. و از اینکه ملت ایران خودش را پیدا می‌کند، ناراحت‌اند. شما که از بمب و موشک و هواپیما و… همه چیز دارید خودتان می‌گویید می‌توانیم چند بار کره زمین را منهدم کنیم. از چه می‌ترسید؟ معلوم است از اینکه ملت ایران خود تاریخی‌اش را پیدا کند می‌ترسند. معلوم است که اگر صحنه عالم یک صحنه منطقی شود، ما بگوییم هر کس الگوی خودش را روی میز بگذارد، آنها چه چیزی برای ارائه دارند؟ ما حافظ، فردوسی، سعدی، خیام، خواجه نصیر، شیخ مفید و… را داریم. آنها چه دارند؟ میراث عظیم فرهنگی خود را روی میز می‌گذاریم و می‌گوییم این نمونه گذشته ما و آینده ما صد برابر بهتر از این است.

سابقه آنها چیست؟ کسانی که وقتی ایران بود و تمدن داشت، اسمی از آنها در تاریخ نبود. به ضرب و زور و کشتار ملت‌های بومی سرزمین آنها را اشغال کردند.

۱۷ خرداد ۱۳۹۱ / دیدار با ایرانیان مقیم چین