مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی طی چهار سال دوم دولت مهر و عدالت پروانه انتشار هشت هزار و ۲۶۷ نرم افزار را صادر کرد.

42354363577675433645

مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال بر اساس آمار و اسناد ارایه شده مکتوب طی چهارساله دوم دولت مهر و عدالت رشد چشمگیری را در عرصه رسانه های دیجیتال داشته است.
این مرکز علاوه بر ارایه مجوز انتشار هشت هزار و ۲۶۷نرم افزار، گواهی ثبت برای یکهزار و ۴۷۷ نرم افزارداخلی نیز صادر کرده است.
براساس آمار ارایه شده در سال ۹۱، ۳۸۵ نرم افزار گواهی ثبت،۲ هزار و ۸۲۳ نرم افزار پروانه انتشار و ۲ هزار و ۳۹۲ نر م افزار مجوز تکثیر دریافت کرده اند.
ساماندهی وضعیت امور مربوط به نرم افزارهای کشور، سایت های فعال در حوزه فضای مجازی از شاخص ترین دستاوردهای مرکز توسعه رسانه های دیجیتال است.

**رشد چهاربرابر وب سایت های ایرانی طی چهار سال دوم دولت مهر و عدالت
اکنون نزدیک به ۵۵ هزار سایت ایرانی برای فعالیت ثبت نام کرده اند این در حالیست که در ابتدای دولت نهم این رقم یک چهارم تعداد کنونی بوده است.
۳۰ درصد از این رقم در یک سال اخیر ثبت شده که در حوزه های اجتماعی ، فرهنگی، سرگرمی، سیاسی و خبری و دیگر موارد فعالیت می کنند.
همچنین از شاخص ترین فعالیت مرکز توسعه رسانه های دیجیتال می توان به افزایش سواد دیجیتال در کشور اشاره کرد که با همکاری برخی از دانشگاه های مطرح کشور انجام شده است.

* حمایت از۲۰ بازی رایانه‌ای فاخر در دولت مهر و عدالت
مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال در طول فعالیت خود در چهار سال دوم دولت مهر و عدالت، در کنار سایر دستاوردها از ۲۰ عنوان بازی رایانه‌ای فاخر حمایت کرده است.
این مرکز در دولت مهر و عدالت همچنین سامانه گزارشات مردمی حوزه تلفن همراه را راه‌اندازی کرده و در کنار آن به برگزاری دوسالانه بین‌المللی کارتون رسانه‌های دیجیتال، جشنواره رسانه‌های دیجیتال عاشورایی، جشنواره‌های رسانه‌های دیجیتال رضوی اقدام کرده است.
همچنین از دیگر دستاوردهای این مرکز در چهار سال دوم دولت مهر و عدالت می‌توان به راه‌اندازی شبکه ملی فرهنگ، جشنواره رسانه‌های دیجیتال مهدوی، برگزاری ۱۱ مسابقه پیامکی، سامانه جامع آموزش دیجیتال، برگزاری جشنواره ملی رسانه‌های دیجیتال خانواده، برگزاری کنگره شهدای مهندسین فاو و تولید و پخش بیش از ۱۰۰ ساعت تیزرهای فرهنگی و برنامه تلویزیونی اشاره کرد.